Lamper verí, že body zo Zemplína rozviažu ruky

PRIDANÉ: 8.1.2024

Nebol to oku lahodiaci zápas, no tri body ukoristené na Zemplíne majú cenu zlata. Oceliari sa zásluhou víťazstva 2:1 bodovo dotiahli práve na tretie Michalovce a unisono veria, že práve toto bude ten vytúžený odrazový mostík do krajšieho obdobia.

„Snažili sme sa začať aktívne a hlavne hrať tak, aby sme konečne vyhrali. To sa podarilo a sme teda veľmi radi. Uplynulé obdobie nebolo pekné, ale v šatni sme sa povzbudzovali a snažili sme sa zachovať pozitívnu energiu. Toto možno nebol ten najkrajší zápas, ale podstatný je výsledok,“ odfúkol si Matúš Havrila. Práve 24-ročný útočník korunoval vytrvalú hernú prevahu a v 31. minúte otvoril skóre stretnutia. „Už som chcel ísť striedať, ale odrazil sa ku mne puk a tak som zatvoril oči a vypálil. Teší ma, že som aj týmto spôsobom pomohol k víťazstvu.“

Na Matúšov gól odpovedal v 45. minúte prvým extraligovým gólom Róbert Fedor, no už o dve minúty neskôr rozhodol Patrik Lamper. Dôrazný útočník doklepol za chrbát Vladimíra Glosára puk odrazený od tyčky po strele Chase Bergera.

„Sme radi, že sme konečne bodovali naplno. Nebolo to vôbec na krásu, ale snažili sme sa to všetko tlačiť do bránky a streliť aj škaredé góly. Konečne to vyšlo a nastal čas začať nejakú víťaznú sériu. Verím, že toto víťazstvo nám rozviaže ruky,“ zaželal si autor víťazného gólu. Hoci je konečné skóre skromné, výsledok je zaslúžený. „Tlačili sme celý zápas. Vedeli sme, že majú menej obrancov a musíme byť aktívni. To sa darilo, ale gólov nebolo veľa. Hrali veľmi jednoducho a všetko vyhadzovali. My sme dobýjali ich bránku a chvalabohu, že to vyšlo aspoň dvakrát.“

Aj podľa Matúša Havrilu bola košická herná prevaha zrejmá a aj preto bol vyrovnaný priebeh duelu pomerne frustrujúci.

„Herne sme mali navrch, ale oni to hrali jednoducho a všetko hádzali na našu bránku. Hlavne ten ich gól bol nepríjemný, ale našťastie sme krátko nato využili presilovku. Celkovo sme podľa mňa vyhrali zaslúžene. Väčšinu zápasu sme totiž hrali v ich pásme,“ upozornil Havrila, ktorý sa do zápasových štatistík zapísal aj štyrmi trestnými minútami. Nepríjemné následky pre súpera mal však jeho čistý zákrok, po ktorom narazil domáci obranca Milan Pišoja na mantinel tak nešťastne, že si v momente zlomil ruku na dvoch miestach. Ešte pred záverečným klaksónom východniarskeho derby tak stihol absolvovať okamžitú operáciu. „Neviem presne, čo sa tam vlastne stalo. Podľa mňa to bol čistý kontakt v rohu, ale bohužiaľ to dopadlo takto. Zranenie ma určite mrzí a aj touto cestou by som sa mu chcel ospravedlniť,“ odkázal do michalovskej nemocnice Matúš.

Zranenie Pišoju prehĺbilo michalovský lazaret. Šatňou Zemplínčanov sa prehnala viróza, ktorá mala za následok odloženie piatkového duelu a aj v tom nedeľňajšom chýbalo Dukle viacero opôr.

„Je to veľmi náročné obdobie pre viaceré tímy. Michalovská situácia s maródmi bola celkom šialená, ale aj pár našich hráčov hralo so zdravotnými problémami,“ upozornil tréner HC Dan Ceman. Z pohľadu predvedeného výkonu mohol konštatovať spokojnosť. Očividnú streleckú nepohodu kompenzovala silná vôľa po ukončení série nezdarov.

„Snažili sme sa udávať tempo hry, hrať na puku a to predovšetkým v útočnom pásme. Prvú tretinu sme výborne kontrolovali a chýbal tomu iba gól. Ten sme napokon strelili, ale po ňom prišlo zvoľnenie. V drese súpera ukázal extratriedu Daugavinš a momentum im dodali aj presilovky. V oslabových hrách sme odvádzali dobrú prácu, ale padol im taký čudný gól a diváci sa chytili. Našťastie sme využili presilovku a strelili sme víťazný gól. Potom sme to už dotiahli k trom cenným bodom,“ zhodnotil cestu za dôležitým víťazstvom kanadský tréner.

Trénerský štáb i hráči teraz veria, že víťazstvo z Michaloviec bude práve tým vytúženým bodom zlomu. Potvrdiť by ho radi aj v piatkovom šlágri na ľade bratislavského Slovana.

„Teraz si trochu oddýchneme a celý týždeň sa budeme pripravovať tak, aby sme uspeli aj v Bratislave. Teraz sme odohrali veľa regionálnych derby duelov, ale teraz prichádza ešte väčší zápas. Na Slovane je to tradične vypäté na tribúnach i na ľade. Chceme však zvíťaziť,“ odprezentoval na záver odhodlanie tímu Matúš Havrila.