Líder juniorskej tabuľky sa v Steel aréne postaral o gólovú prestrelku.

PRIDANÉ: 29.10.2018

Naša juniorka sa uplynulý víkend na domácom ľade poriadne vytrápila. Šancí bolo neúrekom, no chlapcom chýbalo šťastie, a preto trenčianski mladíci odchádzali domov s plným bodovým ziskom.

V sobotňajšom 17. kole Extraligy juniorov nezachránil mladých Oceliarov ani Uhrinov gól, ktorý prišiel v hodine dvanástej. Hokejisti Dukly Trenčín prestrieľali našich vysoko 1:9. „Tréner nám povedal, aby sme hlavne všetko strieľali, pretože Trenčania to hádzali na bránku z každej strany, zo všetkých rohov, čo je nakoniec vidieť aj na výsledku. Chalani boli dnes proste po tej technickej stránke lepší, vyspelejší a vyhratejší ako my,“ rozhovoril sa obranca košického tímu Viktor Juraško.

„Dnes sme hrali v malej aréne čo bolo pre nás fyzicky náročnejšie, Trenčania korčuľovali oveľa viac ako my. Po tom, ako sme dostali prvý a hneď druhý gól, sme prestali hrať,“ vyjadril sa útočník Jakub Študenc, na ktorého nadviazal aj Viktor Juraško: „Je cítiť veľký rozdiel, ak hráme v tréningovej hale, keďže je oveľa menšia. Bolo to fyzicky náročnejšie, pretože vo veľkej hale si vieme vytvoriť viac času na premýšľanie a prihrávky. Je to veľmi rozdielny hokej, ale nechceme sa na to určite vyhovárať.“

Nedeľňajší duel naznačoval sľubný výsledok pre domáce mužstvo, keď sa po úvodnej tretine odchádzalo do šatní za stavu 1:0. Dôrazný hokej vo vysokom nasadení sa hral aj v druhej časti, v ktorej pribudlo gólových príležitostí. Avšak tretia dvadsaťminútovka  sa niesla v znamení viacerých vylúčení a nevyužitých presiloviek domácich, čo malo za následok konečné skóre 3:6.

„Veľa hráčov je chorých, uvidíme ako to bude budúci týždeň či sa vrátia hráči z prvej aj druhej formácie, ktorí vypadli. Je ťažké hrať na tri formácie, z ktorej jedna sú dorastenci,“ reagoval bezprostredne po zápase Jakub Študenc. „Nebolo ani tak náročné ich poraziť, ale nám už nestačili sily. Zo základnej zostavy nám chýbalo až osem hráčov a ku koncu sme už niektorí chalani nevládali. Bolo to dosť náročné po psychickej aj fyzickej stránke,“ hovorí Viktor Juraško.

Mladíci sú aktuálne na piatej priečke s počtom bodov 32. Ak chcú pomýšľať na vyššie ciele, budú musieť v ďalšom kole zabrať. S akou taktikou teda pôjdu do nasledujúceho zápasu? „Hybnou silou je pre nás to, keď sa vyhecujeme na striedačke, nemôžeme tam spať pretože, potom to nejde ani na ľade. Oveľa lepšie to ide, ak sme vyhecovaní už pred zápasom. Musíme si udržať tímového ducha a po tej taktickej stránke zlepšiť štandardky a natrénovať presilovky, inak to nepôjde,“ jednohlasne sa zhodli košickí mladíci.

Zostava HC Košice (17. kolo): Adamko (Horváth) – Zahuranec, Patlevič, Turan, Jobbágy, Novota, Bajtoš, Juraško – Študenc, Pavlík, Hudák, Frič – Vereš, Matej, Uhrin – Vaculik, Faith, Munka -  Eliáš

Zostava HC Košice (18. kolo): Adamko (Balogáč) – Turan, Zahuranec, Bajtoš, Patlevič, Jobbágy, Novota – Frič, Hudák, Vereš – Juraško, Matej, Eliáš – Faith, Študenc, Vaculik

Tento víkend cestujú naši Juniori za bodmi do Banskej Bystrice, ktorá si v tabuľke polepšila o tri priečky a momentálne jej patrí tá štvrtá. Držme našim mladíkom palce!

HC KE Media Team (hal)