Lukáš Vaculík: Som vďačný za príležitosť v A-tíme

PRIDANÉ: 14.2.2021

V našej hokejovej akadémii máme veľké množstvo mladých talentov a niektorí z nich dokážu prejsť každou kategóriou až po seniorov. Nepodarí sa to každému, no práve Lukáš Vaculík je príkladom toho, že sa to dá. Síce ešte určite má na čom pracovať, avšak aktuálne má našliapnuté na vynikajúcu kariéru a preto sme sa ho v krátkosti rozhodli vyspovedať.

Ako si spomínate na svoje hokejové začiatky?

K hokeju ma priviedol Jozef Franc, môj strýko, ktorý je v našom klube dlhoročným trénerom mládeže. Raz prišiel s tým, že ma zoberie na tréning, veľmi ma to chytilo a odvtedy sa začala moja púť v tomto športe.

Máte nejaký hokejový vzor? Kto ním je a prečo?

„Mojím hokejovým vzorom je hráč Las Vegas Golden Knights Jonathan Marchessault, pretože máme takmer identické fyzické parametre, je technicky výborne vybavený a celkovo jeho herný prejav sa mi nesmierne páči.“

Celú svoju doterajšiu kariéru ste strávili v Košiciach. Nerozmýšľali ste nikdy nad tým, že by ste išli rozvíjať svoj talent do nejakej zahraničnej mládežníckej ligy?

„Samozrejme, napadlo mi to, ale tých príležitosti bolo minimum a je to aj finančne veľmi náročné, takže som usúdil, že najlepšie bude ostať doma.“

V doterajšom priebehu sezóny ste nastúpili na 4 extraligové zápasy. Ako hodnotíte doterajší priebeh ročníka?

„Kvôli pandémii koronavírusu si myslím, že ročník 2020/2021 je náročnejší ako tie predchádzajúce. Som však nesmierne vďačný za možnosť nastúpiť na tých pár stretnutí a ukázať svoje schopnosti.“

Ako si spomínate na moment keď ste sa dozvedeli, že dostanete príležitosť v Tipos extralige? Čo sa odohrávalo vo vašej mysli?

„Úprimne, nečakal som to. Bol som príjemne prekvapený, ale zároveň som bol pripravený a odhodlaný podať najlepší možný výkon.“

Patríte k najmladším hráčom v A-tíme. Dávajú Vám skúsenejší útočníci nejaké rady? Čo pre Vás znamená trénovať popri profesionáloch ako Chovan či Klhůfek?

„Snažím sa od nich počas tréningov obkukať čo najviac a všetky ich rady si beriem k srdcu, pretože mi v mojom rozvoji môžu veľmi pomôcť.“

Ešte stále máte len 18 rokov a celú kariéru pred sebou. Aké sú Vaše sny a ciele do budúcna?

„Asi každý hokejista má sen dostať sa do NHL. Avšak taký splniteľnejší je ten, že sa hokejom chcem živiť a snáď sa mi to aj podarí docieliť.“

HC KE Media Team (Sch)