Majstrovstvá sveta juniorov absolvoval košický obranca Martin Bučko.

PRIDANÉ: 7.1.2020

Majstrovstvá sveta juniorov sa konali od 26. decembra 2019 do 5. januára 2020 v českých mestách Ostrava a Třinec. Napriek snahe, ktorú slovenskí reprezentanti do 20 rokov ukázali, najmä v poslednom zápase, umiestnili sa na ôsmom mieste konečného hodnotenia. V zostave Slovenska bol aj náš mladý hokejista, Martin Bučko. Košický obranca úspešne reprezentoval aj HC Košice, preto sme ho po návrate pristavili na bleskový rozhovor. Aké boli jeho bezprostredné pocity a dojmy z  turnaja?

Martin, aké boli tvoje pocity, keď si sa dozvedel o nominácii na MS?
„Bol som veľmi šťastný, že som sa dostal do finálnej nominácie, ale musím povedať, že som dúfal a robil všetko preto, aby som podal čo najlepší výkon.“

Ako si sa pripravoval na turnaj?
„Pripravoval som sa v Košiciach na ľade s tímom a mimo ľadu mi robil prípravu náš kondičný tréner Daniel Kičura, ktorý ma pripravil veľmi dobre. Celkovo ma s nim tréningy veľmi bavia.“

Očakával si lepší vývin turnaja z vašej strany?
„Mohli sme podať určite lepší výkon a najviac ma mrzí asi zápas so Švajčiarskom, ktorý sme absolútne nezvládli...“

Je niečo, čo by si zmenil alebo vylepšil v rámci svojho výkonu na ľade počas MS?
„Samozrejme, zmenil by som veľa vecí, čo sa týka môjho výkonu, ale tak to nefunguje. Jediné, čo môžem spraviť, je poučiť sa z chýb a v ďalšom zápase ich už nerobiť.“

Stanovili ste si spoločne s chlapcami nejaký cieľ, ktorý ste chceli počas turnaja splniť? Podarilo sa vám to?
„Chceli sme poraziť Kazachstan a Švajčiarsko, a to sa nám podarilo len z polovice. Jasné, že sme chceli vyhrať všetky zápasy, ale predovšetkým si užiť ten najlepší turnaj v mládežníckej reprezentácii a nechať na ľade všetko.“

Máš nejaké predzápasové rituály, ktoré si sa snažil dodržiavať aj počas turnaja?
„Predzápasové rituály nemám žiadne.“

Podporoval ťa aj niekto blízky na tribúne v Třinci alebo v Ostrave?
„Áno. Na každom zápase som mal starých rodičov a dva zápasy stihli aj rodičia, brat a sestra. Všetci mi boli skvelou podporou!“

Martinovi ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej krajiny a takisto nášho hokejového klubu. Prajeme mu veľa splnených snov a úspechov v jeho ďalšej hokejovej kariére!

HC KE Media Team