Martin Bučko uspel na skúške u Oceliarov

PRIDANÉ: 30.8.2019

Defenzíva HC Košice sa posilní o mladého obrancu Martina Bučka, ktorý uspel na skúške v seniorskom tíme Oceliarov. 19-ročný rodák z Martina pôsobil posledné tri sezóny v mládežníckych tímoch Dynama Pardubice, svoju premiéru v seniorskom mužstve "pernikárov" si odbil na jar tohto roku v barážovom zápase. Skúsenosti zbieral aj v národnom tíme, keď v roku 2018 nastúpil na majstrovstvách sveta do 18 rokov.

V prípravnom, období zasiahol do stretnutí na Memoriále Zbyňka Kusého ešte v drese Pardubíc, na Tatranskom pohári už v drese Oceliarov.

Jan Šťastný, športový manažér HC Košice: „Martin Bučko nás v tryoute zaujal svojí pracovitosti a charakterem. Zapadá mi do koncepce a filozofie našeho nově tvořícího týmu. Navíc je ročnik 2000 a je v reprezentaci Roba Petrovického a tudíž má i velkou šanci pokud bude příkladně pracovat se nominovat do týmu Slovenska na MS 20 v České republice. To je náš další a avizovaný cil a směr jak chceme pracovat. Nechceme myslet jen na naši košickou organizaci, ale chceme se stát destinací, kam budou chodit mladý kvalitní hráči s potenciálem a my jako klub jim dokážeme sportovně pomoct k jejich nominaci do reprezentačních vyběrů Slovenské republiky.“