Martin Pospíšil pokračuje v HC Košice

PRIDANÉ: 30.12.2020

Štvrtý najproduktívnejší hráč HC Košice v prebiehajúcej sezóne sa vrátil do metropoly východu. Martinovu cestu do predsezónneho campu v Calgary prekazilo ochorenie COVID-19, ktoré mladý útočník našťastie prekonal bez väčších problémov. Po príchode do Kanady by však musel stráviť 10 dní v karanténe, čím by prakticky zmeškal veľkú časť campu, a tak sa kluby dohodli na predĺžení jeho pôsobenia v Košiciach do 15. 1.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a hlavný tréner HC Košice: „Oba kluby, hráč i agent za daných okolností okamžite súhlasili s Martinovým návratom do Košíc, čo vnímam ako prejav spokojnosti hráča, ale aj samotného Calgary s jeho pôsobením u nás. V najbližších zápasoch nám „Pospa“ veľmi pomôže a ja som presvedčený, že zápasová prax a dobrá forma mu dajú predpoklady na presadenie sa v Calgary.“

Absenciu Martina Pospíšila mal vynahradiť príchod zámorskej posily Chrisa Langkowa, ktorého príchod sa mierne skomplikoval.

Jan Šťastný: „Chris si privodil pri tréningu menšie zranenie a jeho príchod do Košíc sa posunie o cca. 10 dní. Do Košíc by mal prísť 9. januára. V Kanade sa zotavuje v špičkových podmienkach. Aj preto nám Martinove zotrvanie pri tíme veľmi pomôže. Ak sa nevyskytnú žiadne komplikácie, „Pospa“ nastúpi už v dnešnom zápase proti Michalovciam.“