Na spolupráci s HC Košice sa dohodol Miroslav Ihnačák – v novej pozícii skauta

PRIDANÉ: 21.5.2018

HC Košice zaradil do svojej organizačnej štruktúry úplne novú pozíciu. Odteraz bude sledovanie hráčov rôznych líg a vekových kategórii v regióne košického a prešovského kraja v náplni oficiálneho skauta metropolitného klubu.

Do novej pozície HC Košice obsadil po vzájomnej dohode bývalého vynikajúceho hokejistu a do nedávnej minulosti aj trénera seniorov najvyšších slovenských súťaží Miroslava Ihnačáka.

Miroslava Ihnačáka si stredná a staršia generácia pamätá predovšetkým z legendárnej formácie s Igorom Libom a Jánom Vodilom, ktorá bola v prvej polovici osemdesiatych rokov minulého storočia najproduktívnejším útočným triom v Československu. V najlepšej súťaži sveta NHL hral za Toronto Maple Leafs a Detroit Red Wings, ako hráč pôsobil aj v Nemecku a vo Švajčiarsku, s Košicami získal majstrovské tituly v rokoch 1986, 1995 a 1999. Ako tréner priviedol v roku 2007 do extraligy Kežmarok, v roku 2012 získal s HC Košice striebro. Okrem Slovenska trénoval seniorov v Poľsku a Rumunsku.

Bohaté hráčske a trénerské skúsenosti bude od 1. júna odovzdávať nášmu klubu, k čomu pre oficiálnu webovú stránku po podpise zmluvy uviedol: „Vyhľadávaním mladých talentovaných hokejistov sa chcem pričiniť o to,  aby košický hokej znovu napredoval. Sústrediť sa chcem na kategórie kadetov, dorastencov a juniorov, sledovať budem naďalej aj seniorský hokej.  Budúcnosť majú dobrí korčuliari, s hokejovým myslením a kvalitnou mentálnou výbavou,“ povedal skaut HC Košice Miroslav Ihnačák.

V hokejovej rodine Ihnačákovcov tak vzniká nová tradícia - brat Peter Ihnačák je európskym skautom Washingtonu Capitals. „Určite využijem jeho bohaté medzinárodné skúsenosti v tejto oblasti, pochopiteľne aj jeho námety na spoluprácu a prakticky neobmedzené kontakty,“ dodal nový skaut HC Košice.

K novovytvorenému postu, akým klub až doposiaľ nikdy nedisponoval, výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič uviedol: „Kedysi bol náš klub spádovou oblasťou najlepších hráčov od Liptova po Michalovce. Samozrejme, to súviselo najmä s tým, že vo federálnej lige pôsobili do rozdelenia spoločného štátu s Čechmi pravidelne iba tri tímy zo Slovenska. Vytvorenie pozície skauta je ďalším z krokov nášho klubu, ktorého cieľom je mať prehľad o talentovanej mládeži vo východnej časti našej krajiny. Až takmer 75 % všetkých slovenských registrovaných hokejistov sú chlapci do 20 rokov. Pri celkovej nízkej početnosti hokejistov si nemôžme dovoliť strácať talenty vo veku od 14 rokov. Potrebujeme ich zachytiť v systéme čo najviac, aby na konci z toho profitovala slovenská reprezentácia v každej vekovej kategórii. V osobe Miroslava Ihnačáka sme našli skúseného človeka s citom pre základné hokejové atribúty, ktorými sú herné myslenie hráča, ovládanie puku, korčuliarske zručnosti a chovanie sa v kolektíve. Samozrejme jeho výhodou sú kontakty v medzinárodnej skautskej branži, čo nám pomôže pri skladbe A-mužstva.“