Na úvod roku proti Spišskej Novej Vsi

PRIDANÉ: 2.1.2024

Prvé stretnutie v novom roku odohráme proti lídrovi tabuľky, keď v stredu 03. januára o 17:30 privítame na ľade v Steel Aréne tím HK Spišská Nová Ves. Proti rysom sme odohrali v prebiehajúcej sezóne tri stretnutia, v ktorých sme získali štyri body za víťazstvo a prehru po samostatných nájazdoch.

V rámci regionálnych kôl odohrali naposledy Spišiaci dve stretnutia proti Michalovciam. Dvakrát sa tešili z víťazstva, keď najprv doma vyhrali 7:4 a potom aj na Zemplíne 4:3. V prvom stretnutí strelil svoj premiérový gól obranca Victor Björkung. Produktívni bol Oleksiy Myklukha, keď v dvojzápase stretlil tri góly a pripísal si k nim jednu prihrávku, ale aj  Olivier Archambault, ktorý zaznamenal päť asistencií.

Najproduktívnejším hráčom tímu a celej Tipos extraligy je práve spomínaný Kanaďan Archambault. V doterajšom priebehu získal 46 bodov za 12 gólov a 34 asistencií (najviac v lige). V prieme má 1,53 bodu na zápas. Druhý v poradí je ukrajinský hráč Igor Merezhko. Po odohratých 30 strettnutiach má na svojom konte 34 bodov za šesť gólov 28 asistencií. Produktivitu najlepšej trojice hráčov uzatvára najlepši strelec našej súťaže Anthony Nellis. Súperovho brankára prekonal 19 gólmi a pridal k nim 12 asistencií.

Zo slovenských hráčov je najproduktívnejší Juraj Majdan, ktorý získal 23 bodov. Spišiakov určite teší fakt, že zmluvu do konca sezóny podpísal Martin Bakoš. Slovenský hráč so skúsenosťami z KHL, českej a švajčiarskej ligy nazbieral v 12 zápasoch rovnaký počet bodov.

Spišská Nová Ves spolu s Michalovcami sú tímy, ktoré strelili najväčší počet gólov spomedzi všetkých mužstiev. Brankárov svojich súperov prekonali 110 presnými zásahmi.

Posledné stretnutie:

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Góly a asistencie:
 1. Heard (Zabusovs, Cibák), 7. Heard (Daugavinš, Cibák), 22. Acolatse (Daugavinš) - 1. Ališauskas (Burgess, Kerbashian), 21. Myklucha (Burgess, Archambault), 27. Myklucha (Archambault, Burgess), 32. Bakoš (Kerbashian, Džugan)

Zostava z posledného stretnutia:

Surák (Jančura) - Merežko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Björkung, Malina, Groch - Archambault, Nellis, Bakoš - Burgess, Kerbashian, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Drábek, Bortňák, Hamráček - Zöld

Postavenie v tabuľke: 1. miesto (61b)

Vzájomné zápasy Tipos Extraliga 2023/2024

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 3:2)

Góly a asistencie: 5. Kerbashian (Burgess, Majdan), 28. Bortňák (Archambault, Merežko), 48. Majdan (Kerbashian, Ališauskas) - 21. Jääskeläinen (Breton, Berger), 36. Bartánus (Bačo, Šimun)

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly a asistencie: 24. Jääskeläinen (Breton, Krivošík), 35. Fejes (Berger, Bartoš), 48. Šimun (Jääskeläinen, Fejes), 59. Jääskeläinen (Breton, Berger), 60. Lamper (Šedivý, Lunter) - 23. Archambault (Merežko)

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly a asistencie:
27. Bortňák (Merežko, Björkung), 52. Bakoš (Kerbashian), 54. Archambault (Kerbashian, Bakoš), roz. nájazd Bakoš - 9. Pollock (Breton, Jääskeläinen), 29. Jokeľ (Chovan, Ferenc), 56. Berger (Breton, Fejes)

Oceliari odohrali dvojzápas s Humenným. Na Zemplíne sme najprv vyhrali 5:2, no v poslednom zápase roku sme doma podľahli 4:6. Dvoma gólmi sa v dvojzápase presadili fínsky útočník Joona Jääskeläinen a náš najproduktívnejší obranca Alex Breton.

Našim najproduktívnejším hráčom je Kanaďan Hunter Fejes. V doterajšom priebehu získal 33 bodov za 16 gólov a 17 asistencií. Druhý v produktivite je Fejesov krajan Brett Pollock, ktorý strelil 13 gólov a na 14 asistoval. Po 25 bodov majú Joona Jääskeläinen (8+17) a Alex Breton (7+18), ktorý má najviac asistencií z tímu.

Po nevydarenom decembri sme v tabuľke klesli na štvrté miesto ale na druhý Poprad strácame len dva body.

Posledné stretnutie:

HC Košice - HC 19 Humenné 4:6 (2:0, 2:4, 0:1)
Góly a asistencie:
 1. Jääskeläinen (Fejes, Šedivý), 14. Šimun (Zech, Janus), 38. Berger (Pollock, Breton), 40. Ferenc (Jääskeläinen) - 29. Handlovský (Borov), 30. Meliško (Lapšanský, Kuru), 32. Ragan (Thomka), 34. Lapšanský (Novický), 49. Lačný, 59. Vaško (Kuru, Chalupa)

Zostava z posledného stretnutia:

Janus (34. Riečický) - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš, Deyl, Zech, Mihalik - Pollock, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Lunter - Bačo, Šimun, Rogoň - Lamper, Havrila, Jokeľ

Postavenie v tabuľke: 4. miesto (52b)

Košice do toho!