Naša hokejová prípravka HP 3 vyhrala medzinárodný European Hockey Kingdom v Česku

PRIDANÉ: 16.4.2019

Naši mladší hokejisti z prípravky HP 3 sa zúčastnili v dňoch 5. až 7. apríla 2019 medzinárodného turnaja v českom Novom Jičíne o „európskeho kráľa v hokeji“. Na tejto mládežníckej konfrontácii sa zúčastnilo až 27 mužstiev zo šiestich krajín! Družstvo HP 3 HC Košice sa stretlo so súpermi v skupine A, ktorú vyhralo.

Výsledky v skupine A:
HC Košice              9 : 3      Ďáblici Nový Jičín
HC Košice            17 : 1     ROBE Vsetín
HC Košice            15 : 0     Dunaujváros
HC Košice            13 : 1     Jindřichov Hradec
HC Košice              7 : 4      HK Nitra
HC Košice              8 : 1      Moravská Třebová
HC Košice            10 : 1     HOBA Bratislava
HC Košice            11 : 1     Poděbrady

Zo základnej skupiny sme postúpili z prvého miesta so skóre 77:11 do finálovej skupiny, v ktorej sme zaknihovali tieto výsledky:

HC Košice              4 : 3      Oceláři TřInec
HC Košice              8 : 3      Karviná
HC Košice              6 : 1      Vítkovice
HC Košice              4 : 0      Rožnov pod Radhoštěm
HC Košice              3 : 0      Nové Zámky
HC Košice              4 : 0      Zurich

Naši malí hokejisti z Košíc tak zažili neuveriteľných štrnásť výhier po sebe v priebehu troch dní a získali titul hokejového kráľa Európy vo vekovej kategórii ročníka 2010.

Reprezentovali nás::

Hráči: Martin Suč, Filip Kazakovski, Dávid Macejka, Viliam Gazdag, Peter Sekerák, Andrej Tóth, Matúš Horňák, Nelka Tishlerová, Jakub Milanič, Dominik Domonkoš, Adam Jurči

Tréner: Peter Marenčík, členovia realizačného tímu: Jozef Milanič, Tomáš Tishler

Turnaj EUROPEAN HOCKEY KINGDOM mal aj charitatívny rozmer v rámci ktorého naši hráči včlenili medzi seba hráča Petra Dočkála (hokejový tím Znojmo) s ťažkým zdravotným hendikepom, pričom realizačný tím HC Košice zorganizoval zbierku na pomoc v jeho ďalšej liečbe. Chlapci venovali tomuto spoluhráčovi dres HC Košice s vierou, že v blízkej budúcnosti si sním budú môcť zmerať sily aj na ľadovej ploche.

TOP 10:
1.            HC Košice

2.            HCO Třinec
3.            ZSC Lions Zurich
4.            HC Vítkovice Ridera
5.            HC Býci Karviná
6.            HK Lokomotíva Nové Zámky
7.            HC Černí vlci Rožnov pod Radhoštěm
8.            MMHK Nitra
9.            HC Střelci Jindřichuv Hradec
10.          Budapest Vasas

Slovo na záver - tréner Peter Marenčík: „Chlapcom chcem poďakovať za predvedený výkon, kde ma veľmi milo prekvapili počas celého turnaja či už  v hokeji oblasti alebo aj v reprezentatívnom správaní. Pozitívne reakcie na HC Košice boli aj zo strany organizátorov tohto turnaja, na čo sme hrdí.“

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a srdečne blahoželáme!

(tty)