Naše deti a mládež z HC Košice športovali pre svojich rovesníkov z detskej onkológie v Košiciach. Podporili sme ich sumou 1 200 EUR

PRIDANÉ: 28.2.2021

Viac ako 100 detí a mladých hokejistov z klubu HC Košice počas uplynulého týždňa športovalo pre svojich rovesníkov na Oddelení detskej onkológie a hematológie v Košiciach. Beh, turistika, korčuľovanie či vlastný tréning na jazere symbolicky venovali onkologicky chorým deťom v rámci podpory projektu Charity Run Week – Pre deti z onkológie.

Do projektu, ktorý sme si interne nazvali „Deti deťom“ sa zapojilo 111 detí a mladých hokejistov, ktorých momentálne vychovávame v našom klube. Som rád, že tak tréneri jednotlivých skupín, ako aj rodičia našich mladých hokejových talentov sa bez váhania do projektu zapojili,“ zhodnotil výkonný riaditeľ HC Košice, Miloslav Klíma.

Projekt podporili aj Oceliari z A-tímu, ktorí na popud kapitána Michala Chovana zorganizovali v kabíne finančnú zbierku a aj oni tak prispeli organizátorom podujatia, komunite Active life a neziskovej organizácii Svetielko pomoci a spoločnými silami s ďalšími 1 075 bežcami darovali onkologicky chorým deťom sumu 5 860€. Finančné prostriedky budú použité najmä na materiálnu pomoc. V tomto covid období pôjde najmä o hygienické a dezinfekčné potreby, vitamíny, špecializovaný materiál a pomôcky na ochranu proti covidu, napr. respirátory, rúška, jednorazové ochranné plášte, germicídne žiariče, čističky vzduchu, ozónový generátor, kyslíkové koncentrátory pre potreby detského hospicu či dávkovače dezinfekcie.

Charity Run Week – Pre deti z onkológie je prvým zo série charitatívnych podujatí. „Naši mladí hokejisti dostanú za svoju pomoc deťom na onkológii malú spomienku. Veľmi sa teším, že sme spoločnými silami v klube dokázali prispieť sumou 1 200 EUR. Je to jasný signál, že nám záleží na potrebách iných a hlavne, že k tomu dokážeme viesť naše deti a mládež. Príklad Oceliarov v A-tíme je dôležitý tak pre naše deti, ako aj širokú verejnosť,“ uzavrel výkonný riaditeľ Miloslav Klíma.