Naši dorastenci na čele ligovej tabuľky!

PRIDANÉ: 17.10.2018

49 bodov, prvé miesto, ani jedna prehra v riadnom hracom čase - taká je bilancia po osemnástich zápasoch dorastu HC Košice. Uplynulý víkend sa naši mladíci stretli na domácom ľade s MMHK Nitra a v 13. aj 14. kole pokorili súpera – v sobotňajšom dueli 4:1, v nedeľu 3:2. Najproduktívnejšími hráčmi sa v oboch zápasoch stali Samuel Nagy, Roman Faith a Lukáš Vaculik.

„Blahoželám chalanom k obom víťazstvám. Žiadna výhra sa nerodí ľahko. Dobýjali sme súperovu bránu, mali sme kopec striel, ale brankár všetky podržal. Bolo tomu tak aj dnes, najmä v tej druhej tretine, keď sme si mysleli, že góly nám do bránky popadajú samy, ale, našťastie, všetko vyšlo v náš prospech a sme za to radi,“ vyjadril sa po zápase hlavný tréner Tomáš Kochan.

Mladí Oceliari mohli byť teda po úspešnom víkende spokojní, čo potvrdil aj hlavný kouč: „Chalani majú dobrý prístup k zápasu, k jednotlivým striedaniam, aj ku presilovým hrám, a aj keď nám tie presilovky dnes nevychádzali podľa predstáv, percento ich využitia je stále dostatočne vysoké.“

A čo hovoria na náročný víkend samotní strelci gólov?

„Pocity sú dobré, keďže sme vyhrali. Celý týždeň sa pripravujeme na zápasy, mali sme zápas aj cez týždeň, ale myslím si, že sme tento víkend dobre zvládli a sme za to radi. Vždy sa dá niečo zlepšovať, samozrejme, ale naďalej sa budeme snažiť všetko vyhrávať, zatiaľ nemáme ani jednu prehru v riadnom hracom čase a budeme sa to snažiť natiahnuť na čo najdlhšie,“ priznáva útočník Samuel Nagy.

„Výborný pocit, nič lepšie nemôže byť. Nitranov sme síce pustili na koňa, nechávali sme ich premieňať šance, ktoré mali, tým pádom sme sa v tej druhej tretine nevedeli presadiť. Tréner nás však v šatni povzbudil a po tých dvoch tyčkách už musel proste prísť gól,“ rozhovoril sa útočník Lukáš Vaculik.

„Po sobote sme videli, že treba zlepšiť korčuľovanie pretože Nitra na nás včera vyletela. Dnes sme začali so svižným tempom hneď zo začiatku. Potrebovali sme hlavne streliť gól, pretože sme v druhej tretine prehrávali 1:2, boli sme pod tlakom. Snažili sme sa ich nepustiť do žiadnej šance, akurát na konci Nitra hrala šiesti na štyroch a tuším, že ani nevystrelili. Hlavne sme útočili a ich to podľa mňa zaskočilo, že v tretej tretine nemali ani šancu. Tréner nám po druhej tretine vysvetlil, čo a ako treba urobiť – my sme to splnili do bodky a máme ďalšie dôležité body do tabuľky, “ reagoval bezprostredne po zápase autor dvoch gólov Roman Faith.

Najväčšie starosti urobil súperovmu gólmanovi práve Faith, ktorý nielenže sa gólovo viackrát presadil, ale pripísal si aj tri asistencie: „Nitra hrá veľmi dobre, minulý rok zahrali tiež výborne, keďže mali medailu, takže tento víkend hodnotím ako celkovo náročný, o to viac sa teším, že som sa mohol presadiť.“

Určitou motiváciou je pre košických dorastencov aj umiestnenie v tabuľke, predsa si chcú pozíciu lídra udržať čo najdlhšie. Ako však dokážu chlapcov namotivovať ich tréneri? „Títo chalani sa dokážu namotivovať sami, sú veľmi súťaživí a ako partia aj súdržní, takže tá vnútorná motivácia je u nich veľmi vysoká. Ak však hráme nejaký zápas aj v týždni, potom prichádza na rad to, že ich uvoľníme zo školy. To, že si môžu doobeda pobudnúť doma, a potom ísť na zápas, to je pre nich odmena,“ hovorí hlavný tréner Tomáš Kochan.

Zostava HC Košice (13. kolo): Balogáč (Eliaš) – Novota, Jobbágy, Veteška, Kmec, Jacko, Zubek, Lorinc, Ragan – Nagy, Faith, Vaculik – Barger, Soľár, Demek – Beluško, Šandor – Novota A., Kaža

Zostava HC Košice (14. kolo): Eliaš (Balogáč) – Novota, Jobbágy, Veteška, Kmec, Jacko, Zubek, Lorinc, Ragan – Nagy, Faith, Vaculik – Barger, Soľár, Demek – Beluško, Šandor – Novota A., Kaža

Najbližšie sa mladí Oceliari stretnú budúci víkend s Baranmi, ktorí figurujú na siedmom mieste s 30 bodmi a o dva týždne privítajú v Steel Arene HK ŠKP Poprad, ktorý okupuje štvrtú priečku v tabuľke.

HC KE Media Team (hal, saj)