Naši malí hokejisti z kategórií HP2 a HP3 bojovali na turnajoch

PRIDANÉ: 6.1.2020

Naši druháci z HP2 (U8) sa zúčastnili 03.01.2020 hokejového turnaja Magna Cup v Aréne Sršňov v Košiciach. Turnaj hralo spolu  7 družstiev v kategórii narodenia od 01.09.2011 a mladší. Hral sa tzv. minihokej, čo naši malí hokejisti zažili prvýkrát. Za HC Košice hrali dve družstvá – modrí a bieli. Hralo sa systémom každý s každým – 2 x 15minút.

Zúčastnení hráči HC Košice:

Dávid Basa, Noel Borový, Patrik Danko, Juraj Demek, Oliver Erös, Ján Estočín, Róbert Franc, Leonard Haluška, Dávid Hegedüš, Ján Heržák, Matej Husár, Jakub Ištoňa, Robie Ray Kolárik, Richard Krajňák, Daniel Orosz,  Martin Pribula, Maxim Sanislo, Gabriel Spilar, Sophie Špišák, Peter Verešpej

Zúčastnené tímy:

HC Košice Blue

HC Košice White

HC Veľký Krtíš

HK Bardejov

HK Sršne Košice Black

HK Sršne Košice White

Penquins Prešov

Naše tímy skončili celkovo na 2. mieste (HC Košice Blue) a na 6. mieste (HC Košice White) pod vedením trénerov Mgr. Tomáša Polláka a Vladimíra Marinčina, ml. a vedúcou družstva Luciou Krajňákovou.

Tomáš Pollák, tréner HP 2 HC Košice: „Naši hráči sa veľmi dobre popasovali so súpermi, aj keď boli vôbec prvýkrát na takomto turnaji. Teší ma, že využili a aplikovali do hry prvky z tréningového procesu. Týmto chcem poďakovať všetkým zúčastneným hráčom a ich rodičom, ako aj realizačnému tímu za spoluprácu a reprezentáciu klubu HC Košice.“

Aj naši tretiaci sa v rovnakých dňoch zúčastnili medzinárodného turnaja o Mini Stanley Cup v Michalovciach. V skupine A sa stretli mužstvá Nowy Targ, HKM Michalovce B, HK Sršne Košice, MHK Dolný Kubín A, HK Humenské Levy a Penguins Prešov. 

Skupinu B vyhrali bez zaváhania HC Košice, keď postupne porazili MHK Dolný Kubín B 21:0, HA Sláviu Prešov 14:5, HKM Michalovce A 8:5, Niedžwiadky Sanok 8:1 a HK Sabinov 8:3. V nedeľu však naši chlapci podľahli  vo finálovom dvojzápase mužstvu Nowy Targ 2:6 a 2:3, a tak sme celkovo obsadili druhé miesto.

Cenu pre najlepšieho brankára získal z nášho mužstva Tomi Ganz  a cenu pre najlepšieho hráča turnaja Matúš Horňák, takisto z HC Košice. 

Tréner: Viliam Mižišin         
Vedúci mužstva: Ľubo Eštočin

Brankári: Tomi Ganz, Tomi Tischler 
Hráči: Ľuboš Eštočin, Adam Kováč, Matúš Horňak, Ivan Novaček, Leo Potoma, Marek Špišák, Jakub Vasko, Jakub Karaba, Martin Repaský, Michal Orlovský

 

Za skvelú reprezentáciu nášho klubu všetkým zúčastneným hráčom blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

GALÉRIA