Naskočíme po vynútenej prestávke na víťaznú vlnu?

PRIDANÉ: 1.12.2021

Dnes nás čaká úvodný duel náročného decembrového programu, v ktorom nastúpime na dvanásť extraligových stretnutí a z nich až 10 odohráme v domácom prostredí. Naskytá sa nám teda veľká šanca poskočiť v tabuľke na vyššie priečky a zakončiť kalendárny rok 2021 s výbornou bilanciou. Prvou prekážkou pre „oceliarov" na tejto ceste bude Dukla Trenčín, ktorú dnes o 16:00 privítame pred prázdnymi tribúnami v Steel Aréne.

Naši chlapci sa do zápasového kolotoča vracajú po vyše týždni, keď museli pauzovať kvôli výskytu koronavírusu v kabíne, preto bude nesmierne dôležité dať si pozor hneď v úvodných minútach súboja. „Vojaci" takúto vynútenú prestávku neabsolvali, tým pádom sa dá z ich strany očakávať silný nástup. Takisto si budú chcieť napraviť chuť z nedeľnej prehry s majstrovským Zvolenom. Napriek dobrému výkonu si „rytieri" spod hradu Matúša Čáka odniesli plný počet bodov po výhre 3:2 a prehĺbili sériu nepresvedčivých výsledkov v podaní Dukly. To by mohla byť „voda na mlyn" pre náš celok. Trenčanom sa v poslednej dobe vôbec nedarí podľa predstáv, z posledných štyroch duelov zvíťazili iba raz a v tabuľke momentálne okupujú až siedme miesto, pričom ich ambície sú o niečo vyššie.

Dnes by v košickom drese mohli absolvovať premiéru aj dve nové posily z Bratislava Capitals. Obranca Luc Snuggerud a útočník Michal Mrázik sú výbornými akvizíciami, ktoré nám výrazne pomôžu pri získavaní čo najväčšieho počtu bodov. Otázkou však ostáva, ako rýchlo si dokážu zvyknúť na herný systém Fína Kalleho Kaskinena? Zmena pôsobiska je pre každého hráča špecifická, preto je dĺžka aklimatizácie na nové prostredie veľmi individuálna. My však veríme, že u nich tento proces prebehne bez menších problémov a presvedčia fanúšikov o svojich kvalitách.

Naposledy sa „oceliari" v oficiálnom stretnutí predstavili ešte 19.11., a to na ľade konkurenčného Prešova, kde sme vtedy po hektickom závere podľahli domácim 2:3. Prehru v derby rozhodne budú chcieť odčiniť a v útoku sa môžu spoliehať najmä na trojzáprah Paršin - Chovan - Pereskokov. Táto trojica patrí k najnebezpečnejším ofenzívnym formáciam v celej Tipos extralige a každej obrane dokáže „pomotať hlavu". Práve to, či ich Trenčania budú vedieť eliminovať môže byť rozhodujúcim faktorom tohto netypického stredajšieho zápasu. Na druhej strane, naše zadné rady si musia dať pozor najmä na prvú „lajnu" ťahanú skúseným legionárom Josefom Mikyskom, ktorého na krídlach dopĺňá Aaron Berisha a Radoslav Tybor.

Dnes Košičanov po návrate do súťažného tempa čaká neľahká úloha, no my dúfame, že tri body ostanú tam, kde majú - doma.

Košice do toho!