Návrat na víťaznú cestu. Krivošík: Potrebovali sme to ako soľ

PRIDANÉ: 16.10.2023

Po troch tesných prehrách o jediný gól je v košickej šatni opäť veselšie. Domáci súboj 10. kola proti Nitre ponúkol ďalší zo série vyrovnaných duelov, zásluhou gólu Bretta Pollocka zo 49. minúty mal však tentoraz šťastný koniec.

„Mal som kúsok šťastia. Jednoducho som sa rozhodol vystreliť na bránku a padlo to tam. Určite ma to teší a beriem i takýto gól,“ popísal svoj víťazný moment 27-ročný Kanaďan, ktorý strelil proti Corgoňom dva góly a asistoval aj pri prvom presnom zásahu Filipa Krivošíka. „Myslím si, že sme hrali dobre. Zredukovali sme počet chýb z predošlých zápasov a toto víťazstvo je veľmi cenné. Už sme ho potrebovali. Opäť to bolo veľmi tesné, ale podstatné sú tri body.“

Skóre zápasu otvoril v 21. minúte hosťujúci Buček, no už o 24 sekúnd neskôr bolo vyrovnané zásluhou Krivošíka.

„Poteší každý gól. Skvelú prácu tam odviedli Pollock s Fejesom a ja som už len zlízal smotanu. Patrí im veľká vďaka,“ zdôraznil 24-ročný krídelník, ktorý prišiel do Košíc po dvoch vydarených sezónach pod Zoborom. „Pre mňa to bolo veľmi špecifické. Mám tam veľa kamarátov, na ktorých mi záleží a som aj ich fanúšikom. Hrám však za Košice a bohužiaľ...“

Na gól a víťazstvo proti svojmu bývalému tímu sa však Filip rozhodne nesťažoval. Práve naopak.

„Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Snažili sme sa nastúpiť čo najtvrdšie a nakopli nás aj výborní fanúšikovia. Veľmi ma teší, že sme to spoločne zvládli,“ odfúkol si útočník, ktorý si na pozápasovú ďakovačku priviedol na ľad aj malého fanúšika z Nitry. „Ukázal som mu, aké to máme tu v Košiciach.“

Vďaku fanúšikov si vychutnal aj brankár Dominik Riečický. Zdravotným problémami sužovaný gólman sa vrátil do súťažného diania po takmer mesiaci a k triumfu nad Nitrou pomohol 23 zákrokmi.

„Nielen ja, ale všetci sme radi, že sme po prehrách opäť vyhrali. Takéto tesné víťazstvá sú ešte cennejšie. Mali sme to dobre rozohrané, ale Nitra vyrovnala a bola to dráma. Našťastie nám padol šťastnejší štvrtý gól a potom sme to ubojovali. Veríme, že nás to opäť nakopne na víťaznú cestu, zaželal si „Riči“.

Podľa Filipa Krivošíka išlo o trochu zbytočnú drámu. Za stavu 3:1 to totiž vyzeralo na pokojnú plavbu do víťazného prístavu. „V tretej tretine sme sa trochu zbytočne zatiahli a nechali sme im priestor. Zvládli sme to však dobre a celkovo sme podali dobrý výkon. Súper z tlaku veľa šancí nemal a v obrane sme hrali dobre. Mohli sme to však zvládnuť aj bez záverečných obáv o výsledok.“

Tréner Dan Ceman ocenil prístup, ktorý jeho zverenci predviedli.

„Do zápasu sme chceli ísť s väčšími emóciami než v piatok v Spišskej Novej Vsi. Chlapci predviedli celkom dobrú prvú aj druhú tretinu. Myslím si však, že sme v tretej tretine vyzerali mimoriadne nervózne. V minulej sezóne sme zvykli súpera v tretej tretine "dorážať," no teraz sme nevyzerali príliš sebavedomo. Musím pochváliť Nitru, ktorá spravila niekoľko zmien. Najmä trojicu Sahir Gill, Stephen Harper, Samuel Buček sme mali problém zastaviť. Hrali sme proti veľmi dobrému tímu,“ vyslovil sa po víťazstve 4:3 Ceman.

Naša pozornosť sa teraz naposledy v tejto sezóne preorientuje na Ligu majstrov. V stredajšom domácom súboji privítame druhý tím aktuálnej tabuľky – nemecký Adler Mannheim.