Nenechajte si ujsť nedeľňajší posledný duel základnej časti so skvelým programom!

PRIDANÉ: 10.3.2018

Putovanie základnou časťou ukončia naši hokejisti  v nedeľu 11. marca, keď v Steel aréne privítajú v zápase 54. kola hráčov HKM Zvolen. Posledný duel základnej časti prinesie pre fanúšikov Oceliarov viacero marketingových aktivít, preto je potrebné zaujať miest v hľadisku už o 16.45!

Už pri príchode na tribúnu Steel arény – košického štadióna Ladislava Trojáka – obdrží každý návštevník bezplatne buletín venovaný 30. výročiu zisku titulu majstra Československa. Na ľadovú plochu potom pozveme protagonistov pamätnej sezóny 1987/1988, ktorí vo farbách vtedajšieho TJ VSŽ vybojovali druhý majstrovský titul pre Košice. Hokejisti A-mužstva nastúpia v oranžovo-čiernych retro dresoch  z roku 1988, ktoré po zápase poputujú do dražby pre fanúšikov. V prvej prestávke pokrstíme pivo Košickí majstri!

Hokejistov Zvolena zastihol záver základnej časti vo výbornej forme, aj preto nedeľňajší zápas opäť sľubuje vynikajúci hokej. Z posledných šiestich zápasov prehrali Zvolenčania iba jediný. Naposledy sa tešili z víťazstva 5:2 nad Liptovským Mikulášom, keď sa presadili Špirko, Steen, Ross, Flick a skóre stretnutia uzavrel Coffman. Zvolenčanov však v závere základnej časti čakajú ťažké zápasy. V piatok privítajú na domácom ľade Duklu Trenčín a v nedeľu pocestujú do Košíc. No určite nebudú chcieť stratiť momentálnu 3. priečku extraligovej tabuľky, kde zatiaľ figurujú so 107 bodmi. Na druhú Banskú Bystricu strácajú len jeden bod a pred spomínanou Duklou Trenčín majú aktuálne náskok 4 bodov.

Lídrom produktivity mužstva HKM Zvolen nie je nik iný ako Američan Timothy COFFMAN. Šikovný útočník nazbieral v 54 zápasoch tejto sezóny 55 bodov za 30 gólov a 25 asistencií. S takýmto počtom gólov je zároveň aj najlepším strelcom Rytierov zo Zvolena. Druhým v kanadskom bodovaní je ďalší legionár Čech Petr OBDRŽÁLEK. Ten v 54 zápasoch zaznamenal bilanciu 16 gólov a 26 asistencií. Spomedzi obrancov sa najlepšie darí taktiež legionárovi z Kanady Nickovi ROSSOVI. 29-ročný obranca vsietil v tejto sezóne 9 gólov a pridal k tomu aj 29 asistencií. Najlepším Slovákom je 26-ročný útočník Peter ŠIŠOVSKÝ. 47 zápasov mu stačilo na to, aby v nich nazbieral 36 bodov za 17 gólov a 19 asistencií.

Zvolenčania v tejto sezóne vyskúšali vo svojom bránkovisku viacero brankárov. Momentálnou jednotkou je však Kanaďan Drew MACINTYRE. Ten prišiel do mesta pod Pustým hradom v závere prestupového obdobia a nastúpil už v 10 zápasoch, v ktorých si udržal úspešnosť 93,46 %. Marek ŠIMKO si v tejto sezóne pripísal 23 štartov a jeho úspešnosť je na úrovni 90,89 %. V troch zápasoch našej najvyššej súťaže však zaznamenal aj čisté konto.

Predchádzajúcich 5 zápasov s týmto súperom prinieslo zakaždým vyrovnaný priebeh. Náš súper sa z výhry tešil 3-krát, Oceliari 2-krát, po nedeli teda môže byť táto bilancia vyrovnaná a naši chlapci pre to určite urobia maximum!  Zvolenčania bodovali po domácich víťazstvách 4:1 a 2:0, body brali aj z nášho ľadu po výhre 3:2 po nájazdoch. My sme sa tešili po domácej výhre 6:2 a naposledy sme tohto súpera zdolali aj na jeho ľade 2:1!

Nenechajte si ujsť záverečný duel košických hokejistov v základnej časti a požeňme našich hokejistov spoločne za víťazstvom!

Atraktívny duel so zaujímavým program je na programe v nedeľu 11. marca, miesta v hale zaujmite o 16:45!

Neprehliadnite, že dobíjanie permanentiek na play-off čochvíľa skončí!

KOŠICE DO TOHO!