November začneme v Prešove

PRIDANÉ: 3.11.2022

V prvom novembrovom zápase sa v piatok 04. novembra  predstavíme o 18:00 na ľade HC MV TRANSPORT Prešov. Šarišania naposledy odohrali stretnutie  v Poprade, kde ale nedokázali skórovať. Naši oceliari si doma pripísali víťazstvo proti Nitre.

V posledných piatich zápasoch dokázal Prešov vyhrať iba v jednom, keď si pripísal víťazstvo proti Zvolenu. Blízko bol ku víťazstvu aj v stretnutí proti Liptovskému Mikulášu, keď po prvej tretine vyhrával už 5:0, no Liptáci dokonali obrat v predĺžení.

Najproduktívnejšími hráčmi nášho súpera sú dvaja zámorskí útočníci Kanaďan Abbot Girduckis (5+8) a Američan Max Gerlach, ktorý je zároveň najlepším strelcom tímu (7+6). Zo Slovákov sa najviac darí Aurelovi Naušovi, ktorý si v 14 zápasoch pripísal sedem bodov za dva góly a päť asistencií.

V obranných radoch sa Prešov spolieha najmä na Seana GilesaGordona Ballhorna, ktorí  majú najvyššiu produktivitu spomedzi obrancov. Len pred niekoľkými hodinami Šarišania oznámili odchod amerického obrancu Michaela Higginsa.

Brankárskou jednotkou je ruský gólman Nikita Bespalov. Spoľahlivú dvojku mu robí Eugen Rabčan, ktorý bol v bráne aj v našom poslednom vzájomnom zápase. Obaja majú približne rovnakú úspešnosť zákrokov vyše 92%.

Zostava HC MV TRANSPORT z posledného zápasu proti Popradu:

Rabčan – Rajnoha, Fekiač – Ballhorn, Ľalík, D. Jendroľ, Giles – Nátny – Žilka, Pulščák, Sýkora – Nauš, Gerlach, Šimek – Neuls, Girduckis, Martin – Krajč, Klíma, K. Jendroľ

Naši Oceliari majú za sebou úspešný víkend. Najprv sme dokázali vyhrať v Bratislave a v nedeľu sme si doma pripísali víťazstvo proti Nitre. V Crow Aréne sme dokonca ani neinkasovali a Dominik Riečický si pripísal prvé čisté konto v sezóne.

Otvárcí gól stretnutia proti Corgoňom zaznamenal v 9. minúte Marek Bartánus. V prostrednej časti sa nám podarilo využiť dve presilové hry, keď najprv skóroval Colin Campbell a fínsky útočník Joona Jääskeläinen. V záverečnej časti sa Joona presadil opäť a uzavrel tak skóre stretnutia na konečných 4:0.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: „Základom bolo nedopustiť uspokojenie sa po predošlom zápase a hrať opäť dobrý hokej. V Bratislave sme totiž hrali s veľkou energiou a po takom zápase sa niekedy stane, že príde poľavenie. Tomu sme sa našťastie vyhli a mali sme výborný začiatok. Naše oslabové hry boli v oboch zápasoch skvelé a to nám dodalo energiu. Veľmi nám pomohlo niekoľko využitých presiloviek a výborný bol opäť brankár Riečický. Potvrdil oprávnenosť nominácie do reprezentácie. Celkovo to bol veľmi dobrý tímový výkon.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Nitre:

Riečický (Durný) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

V prebiehajúcej sezóne sme proti Prešovu odohrali jeden zápas. Na Kavečianskej boli úspešnejší hostia, keď sme im tesne podľahli 1:2. Náš jediný presný zásash vtedy zaznamenal Joona Jääskeläinen.

Stretnutie bude vysielané na internetovej platforme Tipsport TV.