Oceliari cestujú do Humenného

PRIDANÉ: 24.8.2022

Vo štvrtok 25. Augusta sa o 18:00 predstavíme na ľade prvoligového tímu HC 19 Humenné. Po troch víťazných prípravných zápasoch nás čaká štvrý súper, v ktorom momentálne pôsobí aj niekoľko košických odchovancov.

V minulom ročníku druhej najvyššej slovenskej súťaže Hummené skončilo svoju cestu vo štvrťfinále, keď neprešlo cez Topoľčany. Pred nadchádzajúcou sezónou Levy odohrajú proti nám svoj druhý prípravný zápas. V tom prvom podľahli poľskému tímu Podlahle Nowy Targ 3:5, keď im nevyšla druhá tretina, ktorú prehrali 0:4. Najvýraznejšou postavou letného prestupového obdobia sa stal ruský útočník Igor Safaraleyev, ktorý v minulej seźóne pôsobil v tíme Vlci Žilina. Z Prešova prišiel do tímu obranca Damian Novický a útočné rady posilnil aj ďalší extraligista Filip Vrábeľ, ktorý prestúpil zo Spišskej Novej Vsi. V kádri Humenného sa objavilo niekoľko bývalých aj súčasných hráčov A-mužstva HC Košice.

Zostava HC 19 Humenné z prvého prípravného zápasu:

Krasanovský (Jurčák) – Marcinko, Lendák, Jacko, Fereta, Ťavoda, Novický – Vaško, Vrábeľ, Safaraleyev, Borov, Krajňák, Horvát, Ragan, Farkaš, Lačný, Vaculik, Plokhotnik, Kiss

Oceliari nezaváhali ani v treťom prípravnom zápase. S Vlkmi zo Žiliny sme si poradili 5:2. Skóre stretnutia otváral už vo štvrtej minúte Juraj Milý. V 13. Minúte prvej tretiny Žilinčania vyrovnali no následne nás opäť do vedenia poslal Patrick Watling.  Koniec prvej tretiny a začiatok druhej tretiny opäť patril našim chlapcom. Najprv zvyšoval na 3:1 Juraj Eliaš a po návrate zo šatní pridal štvrý gól Jens Olsson. Pred koncom prostrednej časti zvyšoval už na rozdiel štyroch gólov Colin Campbell. V záverečnej časti uzavrel skóre stretnutia druhým  žilnským gólom Marko Halama.

Zostava HC Košice z posledného prípravného zápasu:

Košarišťan (Riečický) - Šedivý, Olsson, Southorn, Novota, Štec - Leskinen, Campbell, Watling, Bartánus, Tybor, Slovák, Rogoň, Linet, Lamper, Eliaš, Milý, Havrila, Jokeľ

Pôvodne sme v utorok mali odohrať aj zápas proti českému extraligistovi z Olomouca no pre virózu v tíme sme k našim západným susedom necestovali.

Zápas v Humennom bude zároveň poslednou previerkou pred turnajom vo Švédsku, ktorý odohráme 02. – 04. Septembra.