Oceliari cestujú do Trenčína

PRIDANÉ: 18.2.2023

Pred nami je 39. Kolo Tipos extraligy vrámci, ktorého sa v nedeľu 19. februára o 17:00 predstavíme na zrekonštruovanom štadióne Pavla Demitru, kde hráva svoje domáce zápasy HK Dukla Trenčín. Proti vojakom sme vyhrali všetky doterajšie zápasy v aktuálnej sezóne a túto pozitívnu bilanciu budeme chcieť potvrdiť aj v najbližšom stretnutí.

Pred koncom prestupového obdobia nastalo v tíme nášho najbližšieho súpera niekoľko zmien. V Dukle už nepokračujú brankár Roman Durný, ktorý dokončí sezónu v Humennom ani obranca Rayen Petrovický, ktorý bude pokračovať vo finskej lige Mestis. Naopak mužstvo posilnil Jan Dalecký. 32 ročný český útočník prichádza z Erste Ligy, kde hrával za tím DEAC. V prebiehajúcej sezóne odohral 36 zápasov, strelil v nich 22 gólov a zaznamenal rovnaký počet asistencií.

Štatistiku produktivity v Trenčíne vedú Slováci. Najlepším strelcom a zároveň hráčom, ktorý má najviac bodov je Šimon Petráš. Doposiaľ strelil 24 gólov a na 13 prihrával. Najlepším asistentom je druhý najproduktívnejší hráč Viliam Čacho. 24 ročný útočník strelil 8 gólov a zaznamenal 23 asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Marek Valach. V 38 stretnutiach sa desaťkrát presadil a štrnásťkrát asistoval.

Posledný zápas:

Trenčín odohral svoje dve posledné stretnutia už na svojom štadióne. Naposledy proti Popradu, kde dominoval a hosťom nedovoil ani skórovať. Kanadský brankár Connor LaCouvée vychytal už štvrté čisté konto v sezóne. Gólovo sa presadil svojim tretím gólom v sezóne Petr Obdržálek, rolu najlepšieho strelca potvrdil Šimon Petráš a skóre stretnutia uzavrel Miguel Tourigny.

Zostava HK Dukla Trenčín z posledného zápasu proti Popradu:

LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Hlaváč – Šimon Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Dalecký – Hudec, Sojčík, Valach – Krajčovič, Jurík, Obdržálek – Stahoň

Postavenie v tabuľke:

Vojaci sa nachádzajú na ôsmom mieste. Po 44 kolách majú na svojom konte 62 bodov a na siedme Michalovce strácajú dva body.

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 8. Jääskeläinen (Campbell), 23. Chovan (Campbell, Jääskeläinen), 27. Watling (Southorn, Slovák), 34. Southorn (Jääskeläinen), 45. Olsson (Southorn, Chovan) – 13. Čacho (Thelin, Petráš), 28. Sloboda (Čacho, Martiška)

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)

Góly a asistencie: 27. Jääskeläinen (Chovan, Olsson), 28. Paršin, 30. Deyl (Campbell, Leskinen), 32. Rogoň (Olsson, Chovan) - 31. Thelin (Valach, Flick), 49. Thelin (Martiška)

HK Dukla Trenčín – HC Košice 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 8. Thelin (Pietroniro, Ozols) – 15. Parshin (Olsson, Lamper), 65. Parshin

Oceliari po nevydarenom zápase v Prešove odohrali domáce stretnutie proti Zvolenu. Zápas sme zvládli a po víťazstve 2:1 sme si do tabuľky pripísali dôležité body. Skóre stretnutia otváral Matúš Havrila. Druhý košický gól pridal Marek Bartánus. Hostia už dokázali iba skorigovať stav stretnutia, keď sa presadili v našom oslabení o dvoch hráčov.

Zostava HC Košice z posledného stretnutia proti Zvolenu:

Janus – Olsson, Breton, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Bartánus, Pollock, Tybor – Parshin, Linet, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Postavenie v tabuľke:

Vďaka víťazstvu sme si poistili tretie miesto v tabuľke. Po 43 zápasoch máme 75 bodov a na druhý Zvolen strácame 9 bodov.

Zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách Tipsport TV.

Košice do toho!