Oceliari hodnotia zápas proti Popradu

PRIDANÉ: 7.1.2021

Včerajšie 28. kolo slovenskej extraligy prinieslo ďalšie východniarske derby, keď sme na domácom ľade privítali kamzíkov z Popradu. Proti Podtatrancom sme odohrali štvtrtý zápas v sezóne a do tabuľky si pripísali 3 dôležité body. S obrovským nasadením  a výborne zvládnutou taktickou hrou sme dokázali poraziť nášho tradičného súpera výsledkom 4:0 (1:0, 1:0, 2:0).

Prvé domáce  novoročné stretnutie sa nieslo v znamení krásnych akcií a výborného výkonu nášho brankára, ktorý si v zápase pripísal bod za 1 asistenciu a taktiež aj svoj druhý shotout v sezóne: „Predviedli sme bojovný výkon a myslím si, že na ľade každý odovzdal sto percent,“ zhodnotil Dominik Riečický a dodal: „Som rád, že sa vyhralo a od nového roku máme dve výhry, takže všetci sme radi a tá nula je dnes pre mňa taká čerešnička.“ Dominik vedel už začiatkom týždňa, že sa predstaví v bráne a preto sa na to aj pripravoval: „Tréneri mi to povedali v pondelok, takže som sa od pondelka pripravoval na zápas a som rád, že to takto dopadlo.“

Útočník Martin Belluš, ktorý sa tradične prezentuje tvrdou hrou, včera strelil svoj tretí gól v sezóne a s celkovým herným prejavom bol spokojný: „Hrali sme zodpovedne, jednoducho, nesnažili sme sa zbytočne vymýšľať a vychádzalo nám to. Hlavne sme sa chceli vyvarovať faulom, čo sa nám dnes darilo, brankár nás super podržal v bráne a my sme konečne prelomili presilovky.“  Dva z troch gólov vsietil v posledných dvoch zápasoch, preto sme sa ho opýtali, či s novým rokom prišla aj strelecká forma: „Tak snáď áno, dúfam, že to pôjde takto aj naďalej.“

Včerajší zápas sa niesol  aj v znamení jednej premiéry keď sa prvýkrát medzi seniormi v našom drese predstavil  košický odchovanec Lukáš Vaculík. Jeho prvé dojmy zo zápasu boli pozitívne, dokonca sa nám pochválil, že nemal ani trému. „Nervózny som ani nebol, ale bol som veľmi šťastný, že ma povolali do A-tímu a že som dostal šancu ukázať, čo vo mne je.“ V mnohých veciach mu starší hráči pred zápasom poradili: „Spoluhráči ma pred zápasom podporili, poradili mi a upokojovali ma, aby som nebol nervózny.“ V krátkosti zhrnul hlavné rozdiely, ktoré vníma medzi seniorským a mládežníckym hokejom: Tak v seniorskom hokeji je to ťažšie v mnohých veciach. Rýchlejšie to ani nebolo, ale hrá sa tu viac do tela a celková hra je iná. Viac taktickejšia a takisto je aj zložitejšia.“

Už zajtra nás čaká ďalší domáci zápas, v ktorom privítame Zvolen. Aj naďalej máte možnosť podporiť našich Oceliarov z domu zaslaním foto a krátkym odkazom, ktoré posielajte na emailovú adresu: pizzapreoceliarov@hckosice.sk. Za každú fotografiu a odkaz, ktorý ste nám poslali sú chalani vďační a cítia v kabíne vašu podporu. Od 15. januára sa všetky vaše fotografie budú premietať počas zápasov na kocke nad ľadovou plochou v Steel Aréne. Ďakujeme. #Mysmehckosice