Oceliari potešili deti z Centra detí a mládeže

PRIDANÉ: 2.3.2020

Dnes popoludní sa naši hokejisti vybrali medzi deti, ktoré v živote musia pre svoje miesto na výslní zabojovať o niečo viac, ako ich šťastnejší rovesníci. Tomáš Slovák, Dávid Skokan, Michal Chovan, Patrik Koch, Andrej Košarišťan, Branislav Rapáč, Vladimír Růžička a Martin Bučko navštívili spolu s manažérom HC Košice Vojtechom Pettym a asistentom hlavného trénera Jiřím Šolcom košické Centrum detí a mládeže na Mliečnej ulici v Košickej Novej Vsi. Svojim hostiteľom priniesli plagáty, maľovánky i sladkosti, deti ich naopak čakali s množstvom pripravených otázok. Zaujímali sa o začiatky hokejistov, náročnosť ich prípravy, víťazstvá i starosti bežného života. Popoludnie tak všetci spoločne strávili vo výbornej atmosfére, v ktorej si „obe strany“ navzájom dodali množstvo energie do ďalších zápolení – na ľade aj v živote.

Vojtech Petty, manažér HC Košice: „Keď nás oslovila pani Hoffejová s prosbou o besedu pre deti a mládež zo satelitov detských domovov, nezaváhali sme na klube ani na chvíľu. Som hrdý na našich chlapcov, že sa k podujatiu postavili rovnako a hoci len nadránom pricestovali z Bratislavy, v silnej zostave, ktorú si deti samé vybrali, sa zúčastnili naplánovaného podujatia. Bolo nám tiež cťou potešiť našou účasťou aj vychovávateľov, na bedrách ktorých leží celá výchova a vzdelávanie ich zverencov.“

Antónia Hoffejová, vychovávateľka: „Deti sa vždy dôkladne pripravujú na každý váš zápas, či už sa ho môžu zúčastniť alebo nie. Naposledy vymysleli transparent namaľovaný na plátno, bolo krásne ich sledovať, s akým nadšením na ňom pracovali. Sme radi za váš čas a vďační za všetko, čo pre nás robíte.“

Iveta Lumtzerová, riaditeľka Centra detí a mládeže: „Bola som si istá záujmom detí, veľmi ste nás potešili a budeme vám držať palce v náročnom závere sezóny, ktorý vás teraz čaká.“

Ďakujeme za pozvanie, držme si palce!