Oceliari prvýkrát spolu na ľade

PRIDANÉ: 2.8.2022

Naši Oceliari dnes absolvovali prvý spoločný tréning na ľade. Trénerovi Danovi Cemanovi sa hlásili všetci hráči okrem dvoch zahraničných posíl Jordona Southorna a Jensa Olssona, ktorí sa do tréningového procesu zapoja budúci týždeň.

Pred tréningom Oceliarov hráčov privítalo v šatni vedenie klubu. Nasledovalo predstavenie realizačného tímu a prezentácia plánu prípravy. Potom už chlapci absolvovali svoju prvú tréningovú jednotku.

Gabriel Spilar, športový manažér: „Chlapci sú zdraví a pripravení  na ťažké letné týždne. Som presvedčený, že mužstvo je poskladané tak, aby bolo úspešné hneď od začiatku. V prípravných zápasoch nám nastala menšia zmena, keďže svoju činnosť ukončil tím Bratislava Capitals, budeme tak hľadať termín posledného prípravného zápasu.“

Svoj prvý tréning s  A-mužstvom má za sebou  asistent trénera Tomáš Kochan: „Som veľmi rád, že som sa stal asistentom trénera,  chcel by som sa poďakovať vedeniu HC Košice, že mi dalo takúto príležitosť. Z mojej strany cítim zodpovednosť voči klubu a svoju prácu budem vykonávať  najlepšie ako viem.“  Minulý rok bol asistentom ténera našich juniorov, ktorí po 10 rokoch získali majstrovský titul a rozdiel medzi týmito kategóriami si hneď všimol: Hráči v A-tíme majú už nejaké sezóny za sebou, prešli si rôznymi trénermi a klubmi, čiže sú skúsení. Je iné pracovať s hotovým hráčom ako s juniorom, ktorý potrebuje ešte v určitých veciach usmerniť.“ Spoluprácu v realizačnom tíme hondotí pozitívne: „Realizačný tím je po ľudskej aj pracovnej stránke veľmi vysoko, myslím si, že budeme vychádzať naozaj dobre.“

Michal Chovan, kapitán mužstva: „Po dlhej pauze sme sa už všetci tešili na prípravu na ľade. Prvé tréningy sú vždy ťažké, mužstvo ale vyzerá super. Máme vhodné podmienky na to, aby sme dosiahli nejaký úspech. Začíname konečne v Steel Aréne, čiže máme svoj komfort a k tomu výborný realizačný tím. Neostáva nám nič iné len tvrdo pracovať a tešíme sa na začiatok ligy.“

Oceliari odohrajú najbližší prípravný zápas už budúci piatok 12. Augusta. V Steel Aréne privítame niekdajšieho účastníka Tipos Extraligy DVTK Miskolc.