Oceliari s cieľom predĺžiť víťaznú šnúru, do Siene slávy vstúpi Mojmír Božík

PRIDANÉ: 16.11.2023

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbieha extraligový kolotoč. Hneď v prvom zápase čaká našich oceliarov šlger proti odvekému rivalovi. V piatok 17.11. o 17:00  sa na ľade v Steel Aréne predstaví tím HC Slovan Bratislava. Pôjde o druhé vzájomné stretnutie v sezóne, v tom prvom sme si v domácom prostredí s belasými poradili 4:1.

Po výmene trénera nastali zmeny aj v kádri Slovana. Z tímu sa porúčali zámorskí hráči, útočník Zach O’Brien a obranca Ian Scheid. V rámci výmeny odišiel Alex Výhonský, ktorý prestúpil do Banskej Bystrice.

Z Banskej Bystrice prišiel namiesto Výhonského útočník Roman Žitný. Útočné rady posilnili aj Slovák Timotej Šille, ktorý hrával za tím JoKP vo fínskej Mestis, Kanaďania Ethan Werek (minulú sezónu začal v KHL, kde hrával za tím Kunlun Red Star a dokončil ju v českej lige, keď obliekal dres Mountfield HK) a veľmi dobre známy košickým fanúšikom Émile Poirier, ktorý pôsobil v HC Košice počas sezóny 2020/2021. V tej minulej obliekal dres nemeckého Iserlohn Roosters v DEL.

Všetky posili sa predstavili už vo včerajšom dohrávanom stretnutí proti Nitre. Timotej Šille si pripísal gól a Ethan Werek asistenciu pri góle Jamesa Browna.

Jednotkou v bráne Slovana je Kanaďan Jared Coreau. V 16 stretnutiach si pripísal 7 víťazstiev, z toho šesť v riadnom hracom čase. Jeho úspešnosť zákrokov je 89,76 %. Chrbát mu kryjú Samuel Baroš a taktiež nová akvizícia Denis Godla, ktorý minulú sezónu pôsobil v Litvínove, kde hral najvyššiu českú ligu.

Najproduktívnejším hráčom Slovana je s 15 bodmi Brendan Ranford, ktorý doposiaľ strelil sedem gólov a na osem asistoval. O bod menej má s 10 gólmi najlepší strelec tímu Chris Brown. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Brett Findlay, keď v 17 stretnutiach získal 12 bodov za štyri góly a osem asistencií.

Posledný zápas HC Slovan Bratislava:

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly a asistencie:
3. Šille (Golian), 8. Brown (Werek, Ranford) – 18. Stacha (Okoličány), 22. Buček (Gill, Jackson), 30. Gill (Buček, Gates), 43. Bubela (Lacka, Mezei), 57. Bubela (Lacka)

Zostava z posledného zápasu:

Coreau (Godla) – Golian, Lalonde, Korenčík, Romančík, Maier, Gachulinec, Královič – Žitný, Poirier, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Werek, Fominych – Findlay, Šille, Török – Jendek

Postavenie v tabuľke: 8. miesto (23b)

Vzájomné stretnutia Tipos Extraliga 2023/2024:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 14. Fejes (Pollock, Zech), 27. Lamper (Bartoš, Havrila), 37. Fejes, 59. Berger - 57. Brown (O´Brien, Lalonde)

Do reprezentačnej prestávky šli naši oceliari so štvorzápasovou víťaznou šnúrou, ktorú si budeme chcieť predĺžiť. V tabuľke sme sa tak dostali na druhé miesto a na prvú Spišskú Novú Ves strácame len 3 body.

Našim najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším strelcom je Hunter Fejes, ktorý má na svojom konte 23 bodov za 11 gólov a 12 asistencií. O tri body menej má Brett Pollock, keď súperovho brankára prekonal deväťkrát a k tomu pridal jedenásť asistencií. Tretím najproduktívnejším hráčom a zároveň najproduktívnejším Slovákom je Filip Krivošík. Doposiaľ strelil sedem gólov a na rovnaký počet asistoval.

Posledný zápas HC Košice:

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly a asistencie:
6. Paločko (Daugavinš), 37. Michalčin (Heard) - 22. Pollock (Breton), 30. Fejes (Pollock, Šedivý), 41. Breton (Olsson, Chovan)

Zostava z posledného zápasu:

Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Rogoň, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Jokeľ

Postavenie v tabuľke: 2. miesto (35b)

Nezabudnite, že HC Košice rozširuje Sieň slávy a k Ladislavovi Trojákovi, Jiřímu Holečekovi, Igorovi Libovi, Bedřichovi Brunclíkovi, Jánovi Selvekovi, Františkovi Kolláthovi a Jánovi Faithovi sa pridá Mojmír "Mojo" Božík. Slávnostný ceremoniál prebehne od 16:30. Prosíme všetkých fanúšikov, aby sa do hľadiska dostavili s predstihom.

Vstupenky: https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Košice do toho!