Oceliari sa predstavia na ľade Popradu

PRIDANÉ: 21.9.2023

Po úvodných domácich vystúpeniach odohráme v rámci novej sezóny Tipos extraligy prvé stretnutie na ľade súpera, keď sa v piatok 22. septembra o 18:00 predstavíme na ľade HK Poprad. S podatrancami sme odohrali jeden prípravný zápas, keď sme im podľahli vo finále Tatranského pohára 2:4.

V Poprade angažovali po minulej neúspešnej sezóne českého trénera Aleša Tottera, ktorý prišiel z Prostějova, kde na tejto pozícii pôsobil uplynulé 2 sezóny.

V aktuálnej sezóne dostal príležitosť v bráne zatiaľ iba Eugen Rabčan, ktorý pôsobil naposledy v Prešove. Na svoju príležitosť čaká slovenským fanúšikom dobre známy Ádám Vay, ktorý pôsobil aj v metropole východu počas sezóny 2020/2021.

Útok kamzíkov sa pred sezónou posilnil Jednou z najväčších útoku by mal byť Max Gerlach, ktorý prišiel pod Tatry ako najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Tipos Extraligy keď nazbieral 59 kanadských bodov za 34 gólov a 25 asistencií v 50 zápasoch.

Zo zámorskej ECHL prišla produktívna útočná dvojica Ryan Dmowski a Brent Beaudoin, ktorých doplnil Kanaďan Tyler Coulter, ktorý patril k hviezdam ICEHL v drese Innsbrucku. Káder posilnil aj Dominik Jendek, ktorý prišiel z Banskej Bystrice spoločne s Jakubom Urbánkom a do svojho rodiska sa vrátil aj talentovaný Alex Šotek.

Poprad si v prvých dvoch kolách pripísal víťazstvo v Nitre (4:2) a prehru v Trenčíne, kde nedokázal streliť ani gól (0:4). Pod Zoborom sa gólovo presadili Samuel Mlynarovič, Alex Šotek, Tomáš ZáborskýAndrej Kukuča, ktorý okrem gólu aj dvakrát asistoval.

Posledné stretnutie:

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 5. Krajčovič (Ahl, Sojčík), 21. Baláž (Charbonneau, Pietroniro), 21. Charbonneau (Pietroniro, Starosta), 28. Eriksson Immo (Baláž, Charbonneau)

Zostava HK Poprad z posledného stretnutia:

Rabčan (Vay) - Betker, McFadden, Drgoň, Česánek, Brincko, Kotvan, Turan - Kukuča, Coulter, Záborský - Gerlach, Beaudoin, Jendek - Svitana, Mlynarovič, Šotek - Urbánek, Suchý, Kundrik

Naši Oceliari sú zatiaľ 100 percentní. Zvládli sme stretnutie proti nováčikovi aj proti Baranom. Najproduktívnejšími hráčmi mužstva sú so štyrmi bodmi Patrik Lamper a fínsky útočník Joona Jääskeläinen, ktorí strelili 2 góly a pridali k nim aj 2 asistencie.

Po jednom zápase si rozdelili brankári Jaroslav Janus Dominik Riečický. Obaja predviedli výborné výkony a za svoj chrbát pustili iba jeden gól.

Posledné stretnutie:

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 2. Krivošík (Pollock, Berger), 11. Jääskeläinen (Deyl, Bartoš), 23. Jääskeläinen (Lamper), 31. Breton (Fejes, Bartánus), 37. Breton (Jääskeläinen, Lamper) - 10. Vela (Stránsky)

Zostava HC Košice z posledného stretnutia:

Riečický (Janus) - Šedivý, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Hudec - Bartánus, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Jääskeläinen, Berger, Lamper - Rogoň, Zigo, Šimun

Košice do toho!