Oceliari sa predstavia na turnaji vo Švédsku

PRIDANÉ: 1.9.2022

Naši Oceliari sa po sérii víťazných prípravných zápasoch predstavia na švédskom turnaji Škoda Trophy 2022. V dňoch 02. – 04. septembra postupne odohrajú zápasy proti BIK Karlskoga, Södertälje SK a Örebro HK.

BIK Karlskoga

Karlskoga je súčasťou druhej najvyššej súťaže HockeyAllsvenskan. V minulej sezóne sa prebojovala do semifinále, kde však vypadla. Brankárskou jednotkou je švédsky brankár Marcus Hellgren a chrbát mu kryje Nór Lars Volden. Najproduktívnejším obrancom minulej sezóny (5+15) a zároveň aj hráč, ktorý začne v Karslkoge už štvrtú sezónu je Wilhelm Westlund. Tím disponuje iba jedným zahraničným hráčom. Z Boston Univeristy (NCCA) prišiel do Karlskoga  americký útočník Logan Cockerill, pre ktorého to bude vôbec prvá sezóna v Európe. Kapitánske „céčko“ nosí Gustaf Franzén, ktorý bol v minulej sezóne piatym najproduktívnejším hráčom (13+24). Naši obrancovia si budú musieť dávať pozor aj na útočníka Davida Lijlu, ktorý sa stal v minulej sezóne druhým najlepším strelcom (16 gólov).

Södertälje SK

Domáci tím a usporiadateľ turnaja taktiež pôsobí v druhej najvyššej švédskej lige HockeyAllsvenskan. V minulej sezóne sa tím neprebojoval do playoff. Brankárskou jednotkou by mal byť v nadchádzajúcej sezóne bieloruský brankár Nikita Tolopilo, ktorý odchytal pár zápasov v KHL za Dinamo Minsk. V obranných radoch pôsobia dvaja hráči z tohtoročného draftu Filip Nordberg, ktorého si v 2. kole vybrala Ottawa a Ludvig Jansson, draftovaný vo 4. kole Floridou Panthers. V tíme pôsobí aj slovenský útočník Alex Čiernik, ktorý si prešiel aj švédskymi mládežníckymi súťažmi. Okrem dvoch draftovaných obrancov ma tím taktiež dvoch drafrovaných útočníkov, Nikola Pašič, ktorého si v roku 2019 vybral New Jeresy Devils a Albert Sjöberg, ktorý bol draftovaný minulý rok Dallasom. Kapitánom mužstva je Christhopher Liljewall, švédsky útočník pôsobiaci minulú sezónu v tíme SHL Timrä IK.

Örebro HK

Jediný zástupca švédskej najvyššej súťaže SHL. Minuly rok tím vypadol už v prvom kole playoff, keď neprešiel cez štvrťfinále. Brankárskou jednotkou je Jhonas Enroth, ktorý má za sebou niekoľko sezón v NHL. Medzi obranné opory patrí Fín Rasmus Rissanen, pre ktorého to bude už piata sezóna v Örebro a Philip Holm, ktorý väčšinu kariéry odohral v KHL a AHL. Kapitánom mužstva je lotyšský reprezentan Rodrigo Abols. V minulej sezóne bol druhým najproduktívnejším hráčom (21+23). Ďalším ostrieľaným útočníkom je Mathias Bromé. V sezóne 2020/2021 odohral za Detroit 26 zápasov, kde mal následne úspešnú sezónu v HC Davos. Ďalším nebezbečným útočníkom je Fín Jani Lajunen. Po štvorročnom pôsobení v HC Lugano sa minulý rok vrátil do Örebro, v ktorom sa rozhodol pokračovať aj tento rok.

Program HC Košice na Škoda Trophy 2022

02. september (18:00) BIK Karlskoga – HC Košice