Oceliari sa predstavia v Nových Zámkoch

PRIDANÉ: 8.10.2022

V nedeľu 09. októbra sa v siedmom zápase Tipos extraligy predstavíme o 16:00 na ľade HC MIKRON Nové Zámky. Býci majú výborný štart do sezóny, keď dokázali nazbierať 16 bodov a nachádzajú sa na druhom mieste. Naši Oceliari majú za sebou po neúspešných výsledkoch dva víťazné zápasy.

V poslednom zápase hostili Nové Zámky Poprad. Už v 5.minúte viedli 2:0 po góloch Tomáša KlempuPetra Šišovského. Kamzíci znížili, no v oslabení opäť na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Richard Ondrušek. Poprad však po góloch v 18. a 23. minúte vyrovnal stretnutie. Nové Zámky opätovne poslal do vedenia Branislav Ligas na čo Kamzíci dokázali odpovedať. O osude stretnutia tak rozhodol až gól najproduktívnejšieho háča Nových Zámkov a zároveň aj ligy Austina Farleyho (6+4), ktorý rozhodol o tom, že tri body ostanú doma.

Austin Farley nie je len najproduktívnejším hráčom ligy, ale po Marcelovi Haščákovi zároveň aj druhým najlepším strelcom (6 gólov). Druhým najproduktívnejším hráčom mužstva je Robert Jackson, ktorý si v siedmych zápasoch pripísal tri góly a šesť asistencií.

Najproduktívnejším obrancom mužstva je Mike Lee so siedmimi bodmi (1+6). Vo všetkých zápasoch stal v bráne český brankár Pavel Kantor. Jeho úspešnosť je 92,47%.

Erik Čaládi, asistent trénera: „Pomohli nám dva rýchle góly, celkovo si myslím, že prvá tretina bola fantastická z oboch strán. Potom sme urobili aj my chyby, súper mal dobré momentum, dokázal nás zatlačiť. V tretej tretine nám pomohol rozdielový gól, ktorý sme strelili. Aj po mentálnej stránke nám to pomohlo a už sme tak dohrali zápas.“

Zostava HC MIKRON Nové Zámky z posledného zápasu proti Popradu:

Kantor – Lee, Hatala, Kozák, Mart. Chovan, Mich. Roman, Ligas, Babeliak, Knižka – Farley, B. Johnson, Jackson – T. Mikúš, J. Mikúš, Števuliak – Šisovský, Ondrušek, Mišiak – Klempa, Barto, Faith.

Oceliari si po víťazstve nad Trenčínom pripísali výhru aj v Liptovskom Mikuláši. Skóre stretnutia otvárali domáci no o dve minúty neskôr vyrovnával svojim prvým gólom v sezóne Patrik Rogoň. Na konci druhej tretiny šli opäť do vedenia Liptáci. V záverečnej časti sa nám však podaril obrat, keď v presilovej hre skóroval Marek Slovák, a následne svojim druhým gólom v zápase uzavrel skóre stretnutia Patrik Rogoň.

Po včerajšom zápase je našim najproduktívnejším hráčom Jordon Southorn, ktorý má na svojom konte gól a päť asistencií. V bráne bol opäť Andrej Košarišťan, ktorého perecentuálna úspešnosť zákrokov je 91,15%.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti L. Mikulášu:

Košarišťan (Riečický) - Southorn, Olsson, Novota, Ferenc, Deyl, Šedivý, Bartoš A. - Leskinen, Campbell, Bartánus - Chovan, Slovák, Watling - Rogoň, Linet, Lamper - Jokeľ, Havrila, Milý

V minulej sezóne sme s Býkmi odhrali štyri zápasy, v ktorých sme raz vyhrali a trikrát sa radoval náš súper. V Nových Zámkoch sme naposledy vyhrali 13. decembra 2020, keď sme sa radovali po futbalovom výsledku 1:0. Odvtedy sme na ich ľade odohrali päť zápasov, v ktorých sme získali iba jeden bod.

Zápas si môžete vychutnať na internetovej platforme prostredníctvom Tipsport TV.