Oceliari sa predstavia v semifinálovej repríze

PRIDANÉ: 27.10.2022

V rámci 13. Kola Tipos Extraligy sa predstavíme na ľade nášho minuloročného semifinálového súpera HC Slovan Bratislava. Úvodné buly sa v Tipos Aréne hodí v piatok 28. októbra o 18.00. Belasí z posledných piatich zápasov boli štyrikrát úspešní, naši oceliari po troch víťazstvách prehrali na Zemplíne.

Slovan odohral posledné stretnutie doma proti Popradu, kde kamzíkov porazil jednoznačným rozdielom 5:0. Úvodný gól stretnutia strelil najproduktívnejší hráč a zároveň aj najlepší strelec Tipos extraligy Marcel Haščák (11+11). V aktuálnej sezóne má v priemere 2 body na zápas. V druhej tretine pridal dva góly kanadský útočník Brant Harris a po 40. minútach tak bolo 3:0 pred domácich. V záverečnej časti už iba upravovali skóre na konečný výsledok Liam Pecararo (najproduktívnejší zahraničný hráč) a Tomáš Zigo, pre ktorého to bol piaty gól v sezóne.

Svoje reprezentačné skúsenosti potvrdzuje v tíme aj Samuel Takáč. V 10 zápasoch trikrát skóroval a dvanásťkrát asistoval. V priemere má 1,5 bodu na zápas a spolu s novozámockým obrancom Mike-om Lee-om má aj najviac asistencií v lige.

Najproduktívnejším obrancom v tíme je Matthew Mackenzie. V desiatich zápasoch nazbieral sedem bodov za dva góly a päť asistencií. Brankárskou jednorkou je kanadský brankár Jared Coreau. V ôsmich zápasoch si pripísal úspešnosť zákrokov 95,07% a zároveň odchytal dva zápasy s čistým kontom.

Zostava HC Slovan Bratislava z posledného zápasu proti Popradu:

Coreau – Maier, Valach, Golian, Mackenzie, Gachulinec, Sersen, Beňo – Haščák, Zigo, Fominych – Preisinger, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Petriska, Bezák, Šotek – Kukumberg

Naši oceliari naposledy hrali v Michalovciach. Na Zemplíne sme sa dokázali presadiť iba jedenkrát, keď na 1:2 z nášho pohľadu upravoval Michal Chovan. Náš kapitán je zároveň s kanadským obrancom Jordonom Southornom aj najproduktívnejším hráčom mužstva, keď obaja nazbierali 11 bodov a v priemere majú bod na zápas.

Vedenie Oceliarov sa dohodlo na spolupráci s 33-ročným odchovancom prešovského hokeja Jaroslavom Janusom, ktorý bol v roku 2009 draftovaný tímom NHL Tampa Bay Lightning. V rámci svojej bohatej kariéry odchytal množstvo zápasov v AHL (najmä v tíme Norfolk Admirals), v drese Slovana absolvoval 3 sezóny v KHL a okúsil aj českú najvyššiu súťaž v dresoch Sparty, Litvínova, Liberca či Kladna. V medzinárodnej súťaži ICE hockey league obliekal dres maďarského Fehérváru. Jaroslav Janus je mládežníckym i seniorským reprezentantom Slovenska a zúčastnil sa 3 seniorských majstrovstiev sveta.

Gabriel Spilar, športový manažér: „V osobe Jaroslava Janusa prichádza do Košíc slovenská brankárska špička. Veríme, že Jaro prinesie skúsenosti, kľud a stabilitu do našej bránky, tréningového i zápasového procesu. Ako rodený východniar bude mať určite veľkú motiváciu ukázať sa v čo najlepšom svetle a potiahnuť nás k stabilným dobrým výsledkom.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Michalovciam:

Riečický - Southorn, Olsson, Deyl, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

V minulej sezóne sme okrem základnej časti odohrali proti Slovanu aj sedemzápasovú semifinálovú sériu, takže sme proti tomuto súperovi odohrali až 11 stretnutí. Osemkrát sa z víťazstva tešil Slovan a trikrát sme sa počas playoff radovali my.

Zápas si môžete vychutnať v televízii na programe SPORT TV alebo na internetovej platforme pomocou Tipsport TV.

Košice do toho!