Oceliari zakončia svoje tohtoročné pôsobenie v Lige Majstrov proti Mannheimu!

PRIDANÉ: 17.10.2023

Návrat oceliarov do pohárovej Európy bol zatiaľ pre našich hokejistov bodovo chudobný, keď napriek viacerým skvelým výkonom nedokázali uchmatnúť favoritom ani bod a tak nádeje na postup zhasli už pred posledným zápasom základnej časti. Svoju púť Ligou majstrov však budú chcieť úradujúci majstri Slovenska zakončiť s víťaznou príchuťou. Do cesty sa nám postaví držiteľ ôsmich nemeckých titulov Adler Mannheim. Úvodné buly padne v stredu 18.októbra o 18:30 na našom domácom ľade v Steel Aréne.

Po trojici zápasov so špičkovými tímami zo Švajčiarska, ku ktorým nám los prisúdil aj švédsku Skelefteu a nemecký Mníchov si zmeriame sily aj s ďalším kvalitným nemeckým celkom. Košický mančaft sa bude opäť spoliehať na svoju bojovnosť a dúfať v prvé víťazstvo pre klub spod Tatier v rámci Ligy majstrov od sezóny 2019/20 keď barani zdolali Red Bull Mníchov po samostatných nájazdoch. Zástupcom extraligy sa tak nepodarilo zvíťaziť už 20x v rade, no oceliari na ľade Steel arény urobia všetko preto aby túto negatívnu sériu ukončili.

Založenie: 1938

Klubové farby: modrá + biela + červená

Liga: Deutsche Eishockey Liga, Nemecko

Štadión: SAP Arena (Kapacita 13 600)

Umiestnenie sezóna 2022/2023: 3.miesto

Umiestnenie CHL 2022/2023: -

Hlavný tréner: Johan Lundskog

Top hráči: Korbinian Holzer, Jyrki Jokipakka, Linden Vey, Matthias Plachta, Ryan MacInnis, Kris Bennett

Adler Mannheim zažíva vydarený vstup do sezóny, keď po 11 kolách figuruje v nemeckej DEL na druhej priečke so ziskom 24 bodov a na lídra z Berlína stráca iba jediný bod. V Lige Majstrov hrá Mannheim taktiež výborne a v zajtrajšom zápase bude bojovať o celkové prvenstvo po základnej časti. V 5 dueloch stratil iba dva body keď podľahol minuloročnému šampiónovi Ligy Majstrov Tappare Tampere 1:2 po samostatných nájazdoch. Bolzano zdolal 4:2, Salzburg 5:1, Lukko Rauma sfúkol ľahko 6:0 a pred týždňom si tesne poradil aj s francúzskym Rouenom.

Brankársku svätyňu stráži dvojica nemeckých gólmanov. V poslednom ligovom zápase dostal pred svojim skúsenejším kolegom Felixom Brückmannom prednosť Arno Tiefensee, ktorého si v tohtoročnom drafte vybral Dallas Stars v piatom kole z celkového 157.miesta. Obaja brankári dostavajú približne rovnaký počet zápasových minút, no v Lige Majstrov je zatiaľ vyťaženejší Tiefensee.

V obrane nájdeme trojicu bekov so skúsenosťami z NHL. Najskúsenejší z nich je nemecký reprezentant Korbinian Holzer, ktorý obliekal dres Toronta, Anaheimu aj Nashvillu. John Gilmour hral za Rangers a Sabres. Tretím do partie je fínsky reprezentant Jyrki Jokipakka, na ktorého si pamätajú fanúšikovia Calgary, Ottawy a Dallasu Stars.

Najproduktívnejším hráčom tímu je nemecký reprezentant Matthias Plachta, ktorý však do Košíc pre zranenie nepricestuje. Ďalšou hviezdou útoku je Kanaďan Linden Vey, ktorý patril dlhé roky k špičke KHL a drží si priemer bodu na zápas. Nebezpeční budú aj ďalší hráči ako Kris Bennett, Ryan MacInnis, David Wolf či Markus Hännikäinen

Zostava z posledného zápasu (vs ERC Ingolstadt):

Tiefensee (Brückmann) – Reul, Jokipakka, Holzer, Murray, Gilmour, Gildon – Wolf, Gaudet, Loibl, Fischbuch, Szwarz, Hännikäinen, Eisenmenger, Vey, Bennett, Proske, Thiel

Príďte podporiť oceliarov v ich poslednom zápase tejto sezóny Ligy Majstrov.

Vstupenky si môžete zakúpiť na webe: https://vstupenky.hckosice.sk/#/

Košice do toho!