Oceliarov čaká duel pod hradom Matúša Čáka.

PRIDANÉ: 19.10.2023

Po poslednom stretnutí v Lige majstrov opäť pokračujeme zápasmi v Tipos extralige. V piatok 20. októbra sa o 18:30 predstavíme na ľade HK Dukla Trenčín. Vojaci sú jediným mužstvom, proti ktorému sme v tejto sezóne ešte nehrali.

Tím pod vedením Róberta Dömeho sa tešil z víťazstva naposledy 6. októbra a odvtedy ťahá šnúru troch prehier. Proti oceliarom bude tím koučovať športový riaditeľ Branko Radivojevič pretože Döme z rodinných dôvodov počas najbližších dvoch týždňov nebude k dispozícii.

Brankárska dvojica z minulej sezóny ostala nezmenená a jednotkou medzi žrďami je kanadský brankár Connor LaCouvee. Chrbát mu kryje Dávid Borák.

Obranu posilnil Švéd Tobias Ekberg a dvojica hráčov z Liptovského Mikuláša Tomáš Bokroš a Marek Hudec. Aj v útoku nájdeme hráčov z krajiny Troch koruniek, a to konkrétne Filipa Ahla, Tora Imma a najnovšiu posilu Viktora Hetzberga. Tím  spod hradu Matúša Čáka útok doplnil aj Jozefom Balážom z Nitry, Petrom Lichancom, ktorý prišiel zo Vsetína a dvojicou zámorských útočníkov, ktorými sú Scott Conway a Jonathan Charbonneau.

Najproduktívnejším hráčom mužstva je slovenský útočník Jozef Baláž, ktorý ma na svojom konte 9 bodov za štyri góly a päť asistencií. O bod menej majú Phil Pietroniro a Scott Conway. Najlepším strelcom je so siedmimi gólmi Švéd Tor Immo.

Posledné stretnutie HK Dukla Trenčín:

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) - 26. Immo (Conway, Giľák)

Zostava z posledného stretnutia:

Lacouvée (Borák) - Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš - Charbonneau, Baláž, Petráš - Hertzberg, Conway, Eriksson - Hudec, Sojčík, Giľák - Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Postavenie v tabuľke: 10. miesto (11b)

Oceliari počas týždňa ukončili tohtoročné pôsobenie v Lige Majstrov. Nestačili ani na nemecký Adler Mannheim. Skóre stretnutia otvoril na konci prvej tretiny Joona Jääskeläinen, no to bolo zo strany majstra všetko a Mannheim dokázal štyrmi gólmi stiahnuť výhru na svoju stranu. V extralige Košičania naposledy hrali s Nitrou, ktorú zdolali 4:3. Dvakrát skóroval Brett Pollock a po jednom góle pridal Hunter Fejes a Filip Krivošík.

Lídrom produktivity je miláčik tribún Hunter Fejes, ktorý si drží priemer vyše bodu na zápas. V 10 zápasoch má na konte 11 bodov (5+6) a je aj najlepším strelcom tímu. Sekunduje mu dvojica Brett Pollock a Filip Krivošík, ktorí majú zhodne po 10 bodov za 4 góly a 6 asistencii.

Posledné stretnutie HC Košice:

HC Košice – Adler Mannheim 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly a asistencie: 19. Jääskeläinen (Pollock) - 28. Wolf (Murray, Gildon), 37. Bennett, 45. Gaudet (Hännikäinen), 57. Fischbuch (Gaudet).

Zostava z posledného stretnutia:

Riečický (Janus) - Ferenc, Zech, Šedivý, Breton, A. Bartoš, Deyl, J. Hudec - Bartánus, Berger, Lunter - Bačo, Pollock, Jääskeläinen - Lamper, Krivošík, Rogoň - Jokeľ, Havrila, Plochotnik

Postavenie v tabuľke: 6. miesto (16b)

Zápas odvysiela stanica Sport 1 a zápas môžete sledovať aj prostredníctvom Joj Play!

Košice do toho!