Piaty štvrťfinálový zápas

PRIDANÉ: 30.3.2022

Vo štvrtok 31. marca odohráme piaty štvrťfinálový zápas Kaufland playoff Tipos Extraligy, keď sa o 18:00 predstavíme na ľade HK Dukla Ingema Michalovce. V doterajšom priebehu série sme boli úspešnejší, no Líšky si vynútili víťazstvom v poslednom zápase aj piate štvrťfinálové stretnutie.

STAV SÉRIE

(4) HK Dukla Ingema Michalovce - (5) HC Košice 1:3

1. zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 34. Mašlonka (Przygodski, Ross) - 8. Slovák (Parshin, Volgin), 19. Ihnačák (McPherson), 56. Volgin, 59. McPherson (Bartánus, Snuggerud)

2. zápas

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 22. Mihálik (Buc) – 14. Klhůfek (Ihnačák, McPherson), 20. Klhůfek (Šedivý, Rogoň), 59. Klhůfek (Choran, Rogoň)

3. zápas

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 7. McPherson (Pereskokov), 65. Ihnačák (McPherson, Rogoň) – 46. Regenda (Buc)

4. zápas

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (1:2, 0:4, 1:0)

Góly: 1. Ihnačák (McPherson, Snuggerud), 58. Slovák (Bartánus, Pereskokov) – 13. Galbavý, 16. Regenda (Ross, Cameranesi), 23. Ross (Erkinjuntti, Cameranesi), 24. Mudrák (Buc), 28. Buc (Macejko, Doherty), 30. Buc (Erkinjuntti, Cameranesi)

Pred začiatkom tretieho zápasu nastala milá udalosť, keď pod strop Steel Arény bolo vyvesené číslo 9, ktorého nositeľom bol Ján Faith – bývalý hráč a tréner HC Košice. Oceliarom sa podarilo otvoriť skóre už v 7. minúte stretnutia, keď po asistencii Vadima Pereskokova vsietil svoj 13. gól v sezóne Allan McPherson. Hralo sa tvrdo a súperi si nič nedarovali. Začiatkom tretej tretiny udreli hostia, konkrétne Pavol Regenda, ktorému asistoval Dávid Buc. Do konca tretej tretiny sa už nič podstatné nestalo a prvýkrát v sérii sme sa dostali do predĺženia. V ňom už po  piatich minútach udrel Brian Ihnačák a tešili sme sa tak z tretieho víťazstva.

Tam kde sa tretí zápas skončil, štvrý zápas začal. Už v 1. minúte zápasu skóroval Brian Ihnačák a viedli sme 1:0. V 13. minúte nastalo nedorozumenie medzi domácimi hráčmi a bolo 1:1. Do konca tretiny ešte pridal gól Pavol Regenda a hostia tak prvýkrát v sérii viedli. V druhej tretine pridali góly Nicholas Ross, Matej Galbavý a dvakrát skóroval Dávid Buc. Líšky tak viedli 6:1. Na konci zápasu v presilovke korigoval stav stretnutia Marek Slovák a prvýkrát v sérii sme tak ťahali za kratší koniec.

Vyjadrenia trénerov po štvrtom zápase:

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: ,,Začali sme veľmi dobre, no nepáčilo sa mi, že sme prvý gól dosiahli tak rýchlo, pretože koncentrácia niektorých hráčov bola už na voľné dni. Neskôr sme si dali nešťastný vlastný gól. Druhú časť zápasu sme nezvládli dobre. Michalovce nabrali momentum a vytvorili si tlak. My sme ich už nedokázali zatlačil späť. Michalovčania mali viac šťastia aj pri obkľúčení bránky a naši hráči strely neblokovali, nezatlačili ich hráčov. Michalovce si dnešné víťazstvo zaslúžili - boli lepším tímom, no naozaj nikto neočakával, že ich porazíme v štyroch zápasoch. Z dnešného večera sa musíme niečo naučiť a napredovať ďalej."

Tomek Valtonen, hlavný tréner HK Dukla Ingema Michalovce: ,,Bol to typický zápas play-off. V našej hre sme nezmenili prakticky nič. Pracovali sme tvrdo aj v posledných troch zápasoch. Neviem či je to len o šťastí, ale dnes sme boli veľmi ofenzívni a toto bol náš spôsob ako vyhrať zápas. Hráči podali dobrý výkon - som na nich hrdý. Nikto nestratil vieru na úspech vo štvrtom zápase série a na ľade to aj ukázali."

Zostavy z posledného stretnutia:

HC Košice: Košarišťan (30. Jurčák) – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Novota, Deyl, Jacko – Rogoň, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Slovák, Paršin – Milý, Mrázik, Jokeľ – Vaculík

HK Dukla Ingema Michalovce: Williams (Vojvoda) – Ross, Pavlin, Macejko, Doherty, Bokroš, Mudrák, Mihalik – Kukuča, Cameranesi, Erkinjuntti – Faith, Galamboš, Regenda – Keränen, Buc, Galbavý – Mašlonka, Mráz, Przygodzki

a

Zápas si môžete vychutnať na stanici SPORT TV a na Tipsport TV. Veríme, že prídete v čo najväčšom počte podporiť chalanov aj do Michaloviec.