Po gólovej prestrelke dorastenci s plným bodovým ziskom

PRIDANÉ: 27.1.2020

Naši dorastenci tento víkend vykorčuľovali na ľad proti súperovi z Martina. Po neúspešnej sérii zápasov sa košickým mladíkom podarilo získať šesť bodov.

Prvý zápas sa začal vcelku vyrovnane. Až na konci prvej tretiny dokázal skórovať náš tím. Gól si pripísal Peter Repčík, ktorému asistovali Miroslav Tvrdoň a Lukáš Kaža. Košickí hokejisti, a taktiež aj súperi, v zápase ukázali obrovskú disciplinovanosť. Na našej strane bol vylúčený len Pavol Zůbek v druhej tretine a Alex Novota na začiatku tej tretej, ktorá pokračovala úspešne. Našim hráčom sa podarilo skórovať ešte trikrát.

„Po štyroch, nie veľmi výsledkovo zvládnutých zápasoch z našej strany, sme pre psychickú pohodu potrebovali, alebo skôr chceli tieto zápasy vyhrať, získať body do tabuľky a byť, samozrejme, spokojní aj s našou predvedenou hrou. To sa nám tento víkend podarilo. V sobotňajšom zápase sa súper dlho držal v hre, na rozdiel jedného gólu. Náš brankár – Kaľavský – si s nebezpečnými gólovými príležitosťami súpera poradil. Streleckú prevahu, ktorú sme mali po celý zápas, sa nám podarilo zúročiť v tretej tretine a tromi gólmi rozhodnúť zápas. Defenzíva nám fungovala dobre a výsledkom je nula inkasovaných gólov. Pri takej streleckej prevahe, akú sme mali, by sme privítali ešte viac gólov v súperovej sieti. Naše šance sme nepremieňali, tak ako by sme chceli, ale na druhej strane, oproti nám stál dobre chytajúci brankár Ďuriš,“ zhodnotil zápas zo svojho pohľadu hlavný tréner košických dorastencov Tomáš Kochan.

Nedeľný, druhý zápas s Martinom, sa našim chlapcom darilo ešte viac. Prvá tretina sa začala úspešne pre HC Košice. V deviatej minúte poslal puk za súperovho brankára Lukáš Kaža. Na gól mu prihrali Peter Repčík a Miroslav Tvrdoň. Duel pokračoval dvoma faulami na našej strane. To však neovplyvnilo priebeh zápasu a stav zvýšil Jakub Jadrný, ktorému asistoval Mykhailo Krasnozhon. Po prestávke sa začala druhá tretina, v ktorej hneď na začiatku vsietil Miroslav Tvrdoň. Asistovali mu Lukáš Kaža a Peter Repčík. Prestrelka pokračovala a na začiatku dvanástej minúty skóroval Pavol Zůbek, ktorému prihrali Marián Štec a Zoltán Novák. V tretej tretine ešte padlo šesť gólov na strane našich mladíkov a zápas tak skončil 10:0.

„V druhom zápase s Martinom sme zlepšili streleckú efektivitu, boli sme dôrazní a kreatívni v zakončení, čoho dôsledkom bolo desať strelených gólov. Defenzíva veľa práce nemala a pri menších šanciach súpera si hravo poradila. Celý zápas bol v našej réžii, kontrolovali sme hru s pukom, aj bez puku a vychutnávali si radosť z pekných využitých gólových šancí. Chceli by sme pochváliť chalanov, že sa neuspokojili s priebehom zápasu, ale svojou poctivou hrou, pri plnení svojich povinností hrali až do úplného konca. Do konca základnej časti nám ešte ostáva osem zápasov. Tabuľka je vyrovnaná, potrebujeme sa každým tréningom zodpovedne pripravovať na ďalšie zápasy, aby sme nič nepodcenili,“ zhodnotil Tomáš Kochan druhý zápas.

Na rozdiel od predošlých zápasov sa chlapci môžu popýšiť dobrými výsledkami. Aj keď sa dorastenci z Martina momentálne nachádzajú na deviatej pozícii v tabuľke, naši hráči predviedli zápasy bohaté na góly a v očiach trénera sa predviedli v pozitívnom svetle. Nešetril preto ani chválou: „Pozitívom v oboch zápasoch bola naša defenzíva. Samozrejme, chybičkám sme sa nevyhli, ale dokázali sme sa s tým tímovo vysporiadať a navzájom si pomôcť. Kladom bolo tiež vytváranie si streleckých príležitosti a strelené góly. To nás musí v zápasoch zdobiť, nakoľko chceme hrať aktívny nátlakový hokej s kontrolou puku v útočnom pásme a zodpovednou obranou. Pochvala za dynamické a koncentrované odohratie druhého zápasu až do posledného hvizdu, a to sa snažíme chalanom vštepovať stále, aby si zápas užívali a hrali taký hokej, aký chceme, celých 60 minút.“  

Mladíci pristúpili k výkonu zodpovedne a v tréningovom procese pred týmto víkendom si nič neodpustili a dôkladne sa pripravili. Odmenou im tak boli dve víťazstvá. „Hráči aj my tréneri sme presne vedeli pomenovať problém predošlých zápasov a našich neúspechov. Vedeli sme, čo treba robiť a ako sa pripraviť. Naši hráči chcú byť úspešní a majú radosť z hokeja. Ak ich v tom podporíme z lavičky, o motiváciu je postarané. Vyhrávať nemusíte. Buď chcete vyhrať a vyjde to, alebo chcete vyhrať a nepodarí sa to,“ doplnil tréner na záver.

Naši dorastenci sa aktuálne nachádzajú na druhej priečke v tabuľke. K tomu, aby predbehli prvý Trenčín, im chýbajú len tri body.

Zostava HC Košice (33. kolo): Kaľavský – Ragan, Bartoš, Zůbek, Štec, Štefanisko, Šándor, Vinclér – Tvrdoň, Repčík, Kaža – Bartoš, Novák, Tvrdoň – Jurčo, Jadrný, Novota – Krasnozhon 

Zostava HC Košice (34. kolo): Kaľavský – Ragan, Bartoš, Zůbek, Štec, Štefanisko, Šándor, Vinclér – Tvrdoň, Repčík, Kaža – Bartoš, Novák, Tvrdoň – Jurčo, Jadrný, Novota – Krasnozhon

HC KE Media Team
Foto Michal Dubai

GALÉRIA