Po troch výhrach prišlo sklamanie. Chovan: Nehrali sme dobre

PRIDANÉ: 24.10.2022

V úvodnom zápase sezóny 2022-23 prehrali košickí hokejisti v Michalovciach 2:3, pričom vtedy doplatili na slabšie úvodné dve tretiny. V nedeľňajšom súboji 12. kola sa história zopakovala a naši chlapci museli opäť naháňať mačku za chvost.

Domáci začali nátlakovo a brankár Dominik Riečický čelil už v prvej tretine osemnástim strelám. Dukla z nich vyťažila dva góly a dostala sa do pohody. Nádej do radov „oceliarov“ vniesol gól Michala Chovana z 29. minúty. Tú však v 48. minúte uhasil tretí presný zásah Zemplínčanov z hokejky Matúša Paločka.

„Mali sme slabšiu prvú tretinu a potom sme to naháňali. Určite sme chceli vyhrať, ale nevyšlo to. Hráči Michaloviec išli dobre po dorážkach a dobre si to načasovali. Dvakrát to dorazili z predbránkového priestoru a nám sa naopak také góly streliť nepodarilo. Vieme, že to nebol náš optimálny výkon a niečo sme si k tomu povedali v šatni hneď po zápase,“ vyslovil sa pár minút po prehre 1:4 Dominik Riečický.

Tridsaťročný brankár bol aj napriek trom inkasovaným gólom najlepším hráčom HC a celkovo zneškodnil 32 striel domácich. K jeho výkonu sa však nepridali spoluhráči a tím Dana Cemana si po šiestich dobrých výkonoch vybral slabší deň.

„Prvé dve tretiny boli z našej strany zlé a potom to už bolo ťažké. Nehrali sme dobre a náš plán bol úplne iný, priznal kapitán Michal Chovan, podľa ktorého bol kameňom úrazu ospalý úvod. „Takto jednoducho nemôžeme začínať zápasy. Nehrali sme v ich pásme a súper mal veľa striel. My musíme hrať ofenzívny hokej s početnou streľbou. Nestačí hrať dobre dvadsať minút. To v tejto vyrovnanej lige nemôže viesť k úspechu.“

Nulový zisk na Zemplíne nás nepustil z deviatej priečky, no tabuľka je veľmi vyrovnaná a napríklad štvrtá Spišská Nová Ves má len o štyri body viac.

„Táto prehra mrzí, pretože sme stratili dôležité body. V tabuľke sme sa mohli posunúť opäť o čosi vyššie. Musíme však pokračovať ďalej. Máme dobrú partiu a ja verím, že mužstvo na to má a budeme opäť stúpať,“ dodal odhodlaným tónom Michal Chovan.