Po výmene hráčov prídu v piatok do Košíc - Liptáci!

PRIDANÉ: 16.1.2020

Súboj lídra tabuľky s posledným tímom Tipsport ligy je na programe v piatok 17. januára. Úvodné buly zápasu sa vhodí o 17:30.

Klub zo stredného Slovenska nezažíva práve najlepšiu sezónu. Po turbulentnom úvode sezóny sa Liptáci usadili na dne tipsportligovej tabuľky, z ktorého sa do dnešných dní neodrazili. V posledných 20 zápasoch sa z výhry tešili iba v štyroch prípadoch a dokopy nazbierali slabých 15 bodov. Naposledy sa predstavili pred vlastnými fanúšikmi proti Popradu a hoci v zápase viedli 2:1 a aj 3:2,  napokon ťahali za kratší koniec a podľahli svojmu súperovi 3:4 po predĺžení. V stretnutí sa gólovo presadila dvojica hráčov s košickou minulosťou – dvakrát Róbert Huna a obranca Dominik Kramár. Doterajšie vzájomné zápasy Košíc a Liptovského Mikuláša v tejto sezóne sa skončili výhrou nášho tímu. V prvom zápase na Liptove sme zvíťazili 4:2, potom sme zaznamenali najvyššiu domácu výhru 8:0 a naposledy sa o našom víťazstve rozhodlo za „zeleným stolom“, keď sa zápas musel skontumovať 5:0 v náš prospech pre nespôsobilý ľad súpera.

Vedenie klubu sa rozhodlo na neuspokojivé výkony reagovať a aj preto do klubu priviedlo ruského útočníka Alexandra Nikulina. 34-ročný rodák z ruského mesta Perm má bohaté skúsenosti z ruskej KHL, kde obliekal dresy viacerých klubov. Za sebou má pôsobenie aj v zámorí, kde sa neúspešne pokúšal dostať do hlavného tímu Ottawy Senators, ktorá ho v roku 2004 draftovala zo 122. miesta. V posledných dňoch rezonovala v hokejovom prostredí aj výmena hráčov, ktorá sa týka taktiež nášho klubu. Liptáci nám uvoľnili do konca sezóny svojho talentovaného útočníka Jakuba Sukeľa a opačným smerom putovala do konca prestupového obdobia dvojica hráčov Christian Michalčin – Filip Vrábeľ.

Produktivitu liptáckeho tímu vedie v tejto sezóne skúsený útočník Rudolf Huna. Čoskoro 40-ročný krídeľník nastrieľal 8 gólov, ku ktorým pridal 12 asistencií. Za ním nasleduje ďalší exKošičan – útočník Martin Kriška. Domáci odchovanec má na konte 19 kanadských bodov za 6 gólov a 13 asistencií. Prvú trojicu uzatvára Marcel Petran. Obranca, ktorý v lete prišiel z Popradu, nastúpil v 37 zápasoch, v ktorých svojmu tímu pomohol 5 gólmi a 11 asistenciami. V bráne dostáva priestor dvojica Patrik Romančík – Alexander Zalivin. Prvý menovaný prišiel na Liptov počas sezóny z prvoligovej Skalice a priestor dostal v 14 zápasoch, v ktorých si úspešnosť udržal na úrovni 90,84 %. O čosi horšie sa darí jeho ruskému kolegovi. Ten v 23 zápasoch zaznamenal úspešnosť iba 88,86 %.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš z posledného zápasu proti HK Poprad:
Romančík – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Michal Roman, Smutný, Haluška, J. Nemec – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Ru. Huna, Nikulin, Oško – Vybiral, Tamáši, Uhrík – Surový, Ró. Huna, Ri. Huna

Zakúpte si vstupenky na zápasy už dnes cez odkaz: https://www.hckosice.sk/vstupenky a zabezpečte si tak miesto vopred. Vyhnete sa čakaniu v rade pred zápasom. Povzbuďme spoločne našich hráčov v ďalšom boji o dôležité body do tabuľky Tipsport ligy.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)