Pod Tatrami proti Popradu

PRIDANÉ: 25.2.2023

Po dvoch úspešných zápasoch z utorka a piatku pokračujeme v nedeľu 42. kolom Tipos extraligy, keď sa v nedeľu 25. februára o 17:45 predstavíme proti tímu HK Poprad. Proti Podtatrancom sme v tejto sezóne odohrali tri zápasy, v ktorých sme dvakrát vyhrali a raz práve na ľade Popradu prehrali.

Pred playoff prišli do tímu Kamzíkov dvaja útočníci Rastislav ŠpirkoAlexander Peresunko. Prvý menovaný je v slovenskej extralige dobre známy, keďže v minulosti hrával za Martin, Zvolen aj Trenčín. Do Popradu prišiel z Erste Ligy, kde za klub DEAC odohral v tejto sezóne 39 zápasov, keď strelil 13 gólov a pripísal si k nim 39 asistencií. Aj druhá posila prišla do klubu z Erste Ligy. 23 ročný ukrajinský útočník prichádza z klubu UTE a angažmán v Poprade je jeho prvým v našej lige. V tejto sezóne odohral 33 zápasov, v ktorých strelil 14 gólov a pripísal si k nim 28 asistencií.

Najproduktívnejším hráčom popradských Kamzíkov je predseszónna posila Tomáš Záborský. Trenčiansky rodák si na svoje konto pripísal 44 bodov za 20 gólov, čo je najviac z mužstva a 24 asistencií. Len o pár bodov menej má popradský kapitán Patrik Svitana. V mužstve je najlepším asistentom, keď si pripísal už 28 asistencií a k nm pridal 11 gólov. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Samuel Mlynarovič. Po 45 zápasoch má na svojom konte 27 bodov za 16 gólov a 11 asistencií.

Posledný zápas:

Poprad naposledy odohral derby o Spiš, keď na domácom ľade privítal Rysov zo Spišskej Novej Vsi. Po dvoch minútach stretnutia prehrával, no potom dokázal stav stretnutia otočiť a síce hostia opäť vyrovnali víťazstvo si už postrážil. Gólovo sa za Kamzíkov dokázali presadiť svojim premiérovým gólom Rastislav Špirko, česká posila Petr Kolouch, Samuel Petráš, kapitán Patrik Svitana a skóre stretnutia uzavrel najlepší strelec Tomáš Záborský.

Zostava HK Poprad z posledného stretnutia proti Spišskej Novej Vsi:

Peters - Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Brincko, Betker, Jasečko - Záborský, Kolouch, Razgals - Bubela, Špirko, Svitana - Kukuča, Petráš, Peresunko - Kundrik, Mlynarovič, Paločko – Sokoli

Postavenie v tabuľke:

Kamzíci sa po 47 zápasoch nachádzajú na šiestom mieste zaručujúcom priamy postup do play-off. Na konte však majú 69 bodov ako siedme Michalovce, ktoré majú zápas k dobru. Na piatu Spišskú Novú Ves strácajú štyri body.

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HK Poprad 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl)  – 31. Paločko (Svitana, Meliško)

HC Košice - HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 25. Parshin (Ferenc, Chovan), 49. Campbell (Ferenc, Leskinen)

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 15. Kukuča (Mlynarovič, Jermain), 34. Razgals (Záborský), 44. Drgoň (Svitana, Skokan), 60. Razgals (Betker, Záborský) – 25. Paršin, 31. Southorn (Jääskeläinen)

Naši hráči odohrali posledný zápas doma proti Novým Zámkom. Skončil sa rovnako ako ten utorňajší výsledkom 4:0. Tentokrát však stál v bráne Jaroslav Janus, ktorý si pripísal druhú nulu v sezóne. Jedným gólom sa v zápase presadil náš najproduktívnejší hráč a zároveň najlepší strelec Joona Jääskeläinen. Hattrick zaznamenal americký útočník Hunter Fejes. V troch zápasoch strelil päť gólov a pripísal si v nich dve asistencie.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Novým Zámkom:

Janus - Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš - Jääskeläinen, Slovák Rogoň - Bartánus, Pollock, Fejes - Lamper, Linet, Paršin - Jokeľ, Hovorka, Havrila

Postavenie v tabuľke:

Do konca základnej časti nám aj s dohrávkou proti Prešovu ostáva odohrať ešte štyri zápasy. Po piatkovom víťazstve máme rovnaký počet ako Zvolen (84) ale lepšie skóre, a tým pádom sme sa dostali na druhé miesto. Na prvý Slovan strácame 6 bodov.

Zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách RTVS :Šport alebo Tipsport TV.

Košice do toho!