Pollock ďakujem spoluhráčom i fanúšikom, hetrikom sa postaral o veselé Vianoce

PRIDANÉ: 23.12.2022

Želaný scenár sa naplnil. Víťazstvo v prestížnom derby proti Prešovu posunulo našich chlapcov na tretiu priečku tabuľky a oranžovo-čierne Vianoce tak budú šťastné a veselé.

Víťazstvo 3:2 sa nerodilo vôbec ľahko a prešovský tím predviedol po hladkej prehre v Michalovciach príkladnú reakciu v podobe maximálnej bojovnosti. Túžbu napraviť prehru z predošlého kola však predviedli aj naši chlapci a zásluhou strelecky disponovaného Bretta Pollocka zabodovali štrnástykrát v sezóne naplno.

„Bol to ťažký zápas, súboj o jednom góle. Väčšinu stretnutia sme kontrolovali jeho rytmus, ale naša práca s pukom nebola ideálna. Po prvom i druhom strelenom góle nás pribrzdili vylúčenia a nevyužili sme momentum. Musím však zložiť kredit aj Prešovu, ktorý hral veľmi dobre. Musím pochváliť naše oslabové hry. Ich ubránenie bolo jedným z hlavných faktorov víťazstva. Síce sme inkasovali gól v oslabení troch proti piatim, ale to je pre súpera veľká výhoda. Nebol to teda hladký zápas, ale podstatné je, že sme ho zvládli,“ zhodnotil predvianočný triumf v derby kanadský tréner Dan Ceman. Z pohľadu individuálnych výkonov pochopiteľne vyzdvihol hetrik Pollocka. „Odohral výborný zápas. Nielenže strelil tri góly, ale v závere vyhral dôležité vhadzovania. Som rád, že sa u nás uviedol takto.“

Samotný hrdina zápasu ocenil predovšetkým spoluprácu s partnermi v útoku. „Vyšli nám pekné kombinácie, dobre sme hrali v presilovkách. Hetrik samozrejme poteší a obzvlášť v tomto predvianočnom období nám získané body dodajú potrebnú pohodu,“ pousmial sa 26-ročný rodák z Reginy.

V derby zápase krajských miest východu mu dokázal sekundovať jedine Američan Max Gerlach, ktorý strelil oba prešovské góly. „S Maxom sa poznáme ešte zo Severnej Ameriky. Počas juniorských čias sme proti sebe odohrali hádam osem až deväť zápasov za sezónu. Poznám teda jeho kvality a na Slovensku ukazuje, že je to dobrý strelec. Gratulujem mu, ale som rád, že radosť z víťazstva patrí nášmu tímu.“

Peknou bodkou za skvelým výkonom v domácej premiére bolo pozápasové ocenenie darčekovým košíkom pre najlepšieho hráča, ako aj skandovanie mena zo strany fanklubu.

„Fanúšikovia nám dodávali počas celého zápasu energiu a aj ich zásluhou som si to užil. To, že po zápase kričali moje meno ma príjemne prekvapilo. Ďakujem im,“ ocenil reakciu publika Pollock.

Radosť z jeho hetriku nemali iba diváci, ale aj spoluhráči. „Dal tri góly a podal teda parádny výkon,“ zdôraznil útočník Michal Chovan. „Podržal nás aj JJ a zápas proti Prešovu len potvrdil, že táto liga je veľmi vyrovnaná. Nikto vám nedá nič zadarmo a žiadne víťazstvo nie je povinné. Máme však potrebnú kvalitu a toto mužstvo musí hrať hore.“

Postup do elitnej trojky potešil, no košický kapitán si nedáva ružové okuliare a vie, že štvrtkový výkon nepatril medzi najlepšie v sezóne.

„Z našej strany to nebol najlepší zápas, ale je dôležité, že body odstali doma. Predtým sme hrali pekne a nebodovali sme. Možno to nevyzeralo najkrajšie, ale dali sme do toho srdce. Čaká nás pár dní oddychu a potom príde azda najdôležitejšia časť sezóny,“ upozornil Mišo, ktorý mal v zápase proti Prešovu aj kúsok smoly. Pri góle v dvojnásobnom oslabení sa totiž dostal puk do siete Jara Janusa práve od jeho nohy. „Puk sa odrazil od tyčky do jednej nohy, potom do druhej a do bránky. Na ľade sme boli dlho a škoda, že sa to odrazilo takto. Chlapci mi však napokon pomohli, vyhrali sme a máme teda šťastné a veselé.“

Hokejové vianočné sviatky však budú krátke ako deň zimného slnovratu. Už na Štefana nás totiž čaká derby na Zemplíne.

„Chlapci si užijú pár dní voľna s rodinami a 25. decembra už máme tréning. Potom nás už čaká ťažký zápas v Michalovciach. Naše sviatky budú teda krátke, ale každopádne prajem všetkým našim priaznivcom šťastné a veselé Vianoce,“ vyslovil želanie tréner Dan Ceman, ktorý strávi najkrajšie sviatky roka tisícky kilometrov od rodného domova. Podobná skúsenosť čaká aj Bretta Pollocka. „Najradšej by som bol samozrejme s rodinou, ale to teraz nejde a teším sa na svoje prvé sviatky na Slovensku. Bude to hlavne o pár dní oddychu a určite si skúsim aj navariť niečo z našich tradícií. Nie som nejaký zručný kuchár, ale snáď sa mi niečo dobré podarí.“

Domácu pohodu so všetkým potrebným má naopak garantovanú kapitán Michal Chovan. „Teším sa na chvíle s rodinou, spoločnú večeru a darčeky. Budeme mať pekné tradičné Vianoce a verím, že si to užije hlavne synček.“

A rovnakú pohodu strávenú v spoločnosti najbližších prajeme aj všetkým priaznivcom HC Košice.