Poľovník Fejes pricestoval, výstroj nie. Príchod na Slovensko je návratom ku koreňom

PRIDANÉ: 17.2.2023

Piatkovému rannému rozkorčuľovaniu pred zápasom proti Zvolenu predchádzalo zoznámenie tímu s novou posilou zo zámoria. K mužstvu oceliarov sa už pripojil aj 28-ročný útočník Hunter Fejes.

Rodák z Anchorage pricestoval zo slnečnej Floridy s úmyslom predstaviť sa košickému publiku už v piatkovom súboji, no tento plán zmaril meškajúci výstroj.

„Dnes bohužiaľ nemôžem ani trénovať. Mrzí ma to, ale všetko sa deje z nejakých dôvodov. Bol som pripravený nastúpiť, aj keď som priletel len včera. Zatiaľ sa však aspoň zoznámim so spoluhráčmi a môj čas ešte príde,“ povzdychol si Fejes. V doterajšom priebehu sezóny pôsobil v tíme Orlando Solar Bears v ECHL, kde zaznamenal 17 bodov v 21 zápasoch. „Bodmi chcem pomôcť i Košiciam, no osobne sa vnímam ako obojstranný útočník. Rád vypomôžem vzadu a nebojím sa fyzických súbojov. Rád sa púšťam do tzv. špinavých zón, tam kde to bolí. Mne to však nevadí,“ podotkol Američan, ktorý sa v zámorí nevyhýbal ani pästnými výmenám.

Skúsenosti s európskym hokejom zbieral počas angažmánov v Rakúsku, Švédsku i v českom Znojme. Informácie o slovenskom hokeji mu dodal Maxim Čajkovič.

„Maxo bol mojim spoluhráčom v Orlande počas posledných dvoch sezón. Hovoril mi o Slovensku i hokejovom štýle, aký sa preferuje v tejto lige. Pýtal som sa ho samozrejme i na Košice a vravel, že je to jeden z top klubov extraligy. Jeho zásluhou viem i to, že Košice sú druhé najväčšie mesto Slovenska a vraj sa tu nudiť nebudem. Teším sa teda na osobnú skúsenosť,“ pokračoval Hunter. Tesne pred našim rozhovorom si stihol pozrieť posilňovňu i samotné klzisko v Steel aréne. „Hala je krásna a už sa teším na atmosféru, ktorá v nej bude vládnuť. Hlavne počas play-off. Pre každého športovca ide o vrchol sezóny a už sa toho neviem dočkať. Vraveli mi, že v tomto klube sú vždy len tie najvyššie ciele a prišiel som teda pomôcť v boji o titul. Na ľade nechám srdce a verím, že budem prínosom.“

Fejesa draftoval v šiestom kole v roku 2012 Phoenix Coyotes, no dres kojotov si nikdy neobliekol.

„Užil som si však AHL a v nej som odohral celkom veľa. To obdobie mi pomohlo v rámci môjho herného formovania a dodalo mi to veľké skúsenosti. Naučil som sa, že základom profesionálneho hokeja je každodenná tvrdá práca. Nie všetky veci môžete ovplyvniť a sústrediť sa tak musíte iba na svoje výkony. Tým sa riadim dodnes,“ zdôraznil sympatický Američan, ktorý sa v závere sezóny rozhodol vymeniť Orlando za Košice.

„Je to veľká zmena. Na Floride bolo teplo, tu ma privítala zima. Ja som však pôvodom z Aljašky a tak mi to teda nerobí problém. Tam sme mali navyše oveľa viac snehu,“ pousmial sa útočník, ktorého priezvisko Fejes evokuje maďarské korene. „Otec mi pred odletom vravel, že sa vlastne vraciam ku koreňom. Priezvisko Fejes síce znie maďarsky, ale naši predkovia vraj žili práve na Slovensku. Hokejový osud to teda zariadil veľmi zaujímavo a možno by som sa mal pozrieť na svoj rodokmeň trochu dôkladnejšie.“

Zaujímavé je však aj meno Hunter, čiže poľovník. Vedno s ním mu dali rodičia do vienka aj vášeň k prírode.

„To je pravda. S otcom sme chodili od malička na ryby a na poľovačky. Vyrastal som uprostred lesov a vždy som mal kladný vzťah k prírode. To poľovníctvo mám v podstate v mene,“ rozosmial sa Hunter, medzi ktorého ďalšie vášne patrí golf. „Hlavne v lete. Celkovo patrím medzi aktívnych ľudí a keďže je život krátky, snažím sa ho žiť naplno.“