Posledné pohyby v kádri Oceliarov

PRIDANÉ: 15.2.2021

Vedenie klubu HC Košice sa dohodlo na spolupráci do konca sezóny s americkým hráčom Colinom Jacobsom. Na súpisku A-tímu bol taktiež doplnený slovenský mládežnícky reprezentant do 18 rokov Marcel Štefančík, ktorý prichádza zo švédskeho tímu Lulea.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a hlavný tréner HC Košice: ”Sme radi, že sa nám pred koncom prestupového termínu podarilo doplniť káder o 2 útočníkov. V tejto chvíli máme na súpiske 3 brankárov, 10 obrancov a 18 útočníkov, čo je dostačujúci počet pre záverečnú časť sezóny. Do tímu sme hľadali jedného skúseného útočníka, ktorý už má skúsenosti so slovenskou extraligou a typologicky by mohol nahradiť zraneného Chrisa Langkowa. Voľba padla na Colina, ktorý bude využiteľný pre bránkou súpera, ako aj na “čiernu” zodpovednú prácu v 3. útoku.”

Marcel Štefančík nás kontaktoval po tom, čo boli vinou pandémie a opatrení ukončené všetky mládežnícke súťaže vo Švédsku. Marcel nás poprosil, či by nemohol s nami trénovať. Po niekoľkých týždňoch sme sa rozhodli, že mu v tejto neľahkej situácii podáme pomocnú ruku a dáme šancu v A-tíme, keďže sa jedná o mimoriadne talentovaného slovenského reprezentanta (2003).”

HC Košice zároveň do konca sezóny uvoľni na hosťovanie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš mladého útočníka Andreja Kissa.

Jan Šťastný: “Andrej je mladý hráč, ktorý poctivo trénoval a čakal na svoju šancu. Hráč v jeho veku potrebuje stabilne hrať a nielen trénovať. Naskytla sa šanca uplatniť ho u Liptákov, a tak sme s jeho uvoľnením súhlasili. Myslím si, že mu tento krok v jeho hokejovom raste môže do budúcna len pomôcť.”

Colin Jacobs

Dres Oceliarov bude do konca sezóny obliekať americký center Colin Jacobs. Skúsený dvadsaťosemročný útočník, ktorého v roku 2011 draftovalo Buffalo Sabers, strávil väčšinu svojej doterajšej kariéry v nižších zámorských ligách, prevažne v ECHL. Na svojom konte má aj štarty v AHL, kde počas štyroch sezón odohral v drese Rochester Americans (farma Buffalo Sabers) dovedna 46 zápasov. Košice však pre neho nebudú prvým európskym pôsobiskom, fanúšikom hokeja môže byť známy z Popradu, za ktorý nastupoval v minulom ročníku.