Posledný domáci zápas v roku 2022

PRIDANÉ: 27.12.2022

V krátkom čase odohráme ďalšie extraligové stretnutie, keď sa pred domácim publikom predstavíme v roku 2022 poslednýkrát. 28. decembra o 18:00 privítame na domácom ľade tím HK GROTTO Spišská Nová Ves. So Spišiakmi sme za mesiac odohrali dva zápasy, v ktorých sme sa jedenkrát radovali a raz ťahali za kratší koniec.

Spišiaci s novou posilou

V priebehu týždňa Spišská Nová Ves oznámila novú  posilu. Tím posilnil útočník Nolan Laporte, ktorý naposledy hrával v škótskom Glasgow Clan. 30 ročný Američan odohral v tejto sezóne sedem zápasov, v ktorých si pripísal šesť bodov za 4 góly a 2 asistencie.

Najproduktívnejším hráčom mužstva je s 31 bodmi útočník Juraj Majdan. V 27 zápasoch si na svoje konto pripísal 12 gólov a 19 asistencií. Druhý v produktivite je kanadský útočník Kale Kerbashian, ktorý zaznamenal 22 bodov (10+12). Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára ďalší hráč z krajiny javorových listov Anthony Nellis. 28 ročný útočník nazbieral 18 bodov za 10 gólov a osem asistencií. Proti nášmu tímu zaznamenal najviac bodov práve Nellis, keď vsietil dva góly a na jeden asistoval.

Posledný zápas:

Spišsská Nová Ves sa naposledy predstavila v Prešove. Prvá polovica zápasu priniesla vyrovnaný priebeh, keď obe mužstvá strelili po dva góly. Za rysov skórovali Anthony Nellis a Matej Giľák. Iniciatívu potom prebrali hostia zo Spiša. Na 3:2 zvyšoval kapitán Branislav Rapáč a  štvrtý gól pridal Jérémy Beaudry. V záverečnej časti ešte Novovešťania pridali tri góly, keď sa postupne presadili Dante Salituro, Kale Kerbashian a svojim druhým gólom v zápase Matej Giľák.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves z posledného zápasu proti Prešovu:

Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Česánek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Verbeek - Kerbashian, Myklucha, Vandas - Novák, Vartovník, Hamráček - Šúty

Vzájomné zápasy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Košice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 17. Ulander (Nellis, Rapáč), 24. Nellis (Žiak), 38. Verbeek (Vartovník), 60. Nellis - 5. Šedivý (Chovan, Paršin), 53. Deyl (Slovák, Lamper)

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 43. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) – 46. Vandas (Ulander)

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 22. Štrauch (Ališauskas, Beaudry) – 37. Lamper (Olsson, Deyl), 62. Slovák (Watling, Šedivý

Postavenie v tabuľke:

Po 28 zápasoch sa náš najbližší súper nachádza so 44 bodmi na šiestom mieste. Na piate Michalovce stráca 5 bodov.

Oceliari s prvým víťazstvom proti Michalovciam

Náš tím sa na Štefana predstavil v Michalovciach. Ako to už tradične býva zápas s týmto súperom bol vyrovnaný a rozhodovalo sa až na konci. Domáci po prvej tretine viedli 1:0. Zásluhou Jensa OlssonaMichala Chovana sa nám však v tretej tretine podarilo stretnutie otočiť a prvýkrát sme tak v tejto sezóne mužstvo zo Zemplína porazili.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: Mali sme pomalší štart, ale v prvej tretine sme sa do toho dostali celkom rýchlo. V druhej časti sme však neboli na ľade a zaradili sme sviatočný mód. Bolo tam veľa vylúčení a tie nás nepustili do hry. V tomto smere však musím oceniť hru v oslabových hrách a výkon brankára. Uhrali sme to bez gólových strát a v záverečnej tretine sme konečne zapli.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Michalovciam:

Janus – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Chovan, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Jokeľ, Linet, Tybor – Havrila

Postavenie v tabuľke:

Po výhre v Michalovciach sme sa od tohto súpera bodov odtrhli a naďalej sme na treťom mieste. Na druhý Slovan strácam päť bodov a na prvý Zvolen o bod viac.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!