Posledný domáci zápas v tomto kalendárnom roku odohráme proti Novým Zámkom

PRIDANÉ: 29.12.2018

Po dueli v maďarskom Miškovci zabojujú Oceliari o ďalšie dôležité body do tipsportligovej tabuľky na domácom ľade. V Steel aréne budú môcť košickí priaznivci sledovať zápas svojho tímu proti  Novým Zámkom. Úvodné buly posledného domáceho stretnutia Oceliarov v roku 2018 padne v nedeľu 30. decembra o 17. hodine.

Náš nedeľňajší súper z južného Slovenska zdolal naposledy doma Žilinu presvedčivo 6:0, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Nejezchleb, Pospíšil, Ručkay, Zbořil a sieť súpera rozvlnil dvakrát aj Štrauch. Vďaka tejto výhre sa Novozámčania dotiahli na prvú päťku a na svojom konte majú už 68 bodov. Na piaty Zvolen tak strácajú len dva body.

Zverenci Milana Jančušku však patria v tejto sezóne medzi najlepšie mužstvá v oslabení. Súperom dali možnosť zahrať si 180 početných výhod, no len v 19 z nich inkasovali, čo predstavuje vynikajúcu úspešnosť 89,44 %. Novozámčania majú svojho zástupcu aj v štatistikách brankárov. Tým kraľuje rodák z Dolného Kubína Andrej Košarišťan, ktorého percentuálna úspešnosť je na úrovni 93,75 %. Na svojom konte má aj 6 zápasov s čistým kontom, čo ho tiež radí na prvé miesto v tejto štatistike. Zvýšiť konkurenciu na tomto poste má najnovšia posila Novozámčanov. Po rokoch strávených v zahraničí sa na slovenské ligové klziská vrátil Matej Kristín. 28-ročný rodák z Illavy pôsobil v posledných dvoch sezónach vo Francúzsku, túto sezónu začal v českom druholigovom Šumperku.

Medzi lídrov produktivity Nových Zámkov sa aj v tejto sezóne zaradil kapitán Adam Zbořil. V 37 odohratých zápasoch nazbieral 25 kanadských bodov za 16 gólov a 9 asistencií, čo tiež znamená, že je najlepším strelcom svojho tímu. Rovnaký počet bodov nazbieral aj Andreaus Štrauch, ten však na 12 gólov a 13 asistencií potreboval o zápas viac. Výborne sa darí aj kanadskému obrancovi Patrickovi Kudlovi, ktorý v 38 zápasoch pomohol Novým Zámkov 5 gólmi a 16 asistenciami.

Zostavy HC Košice a MHC Mikron Nové Zámky z posledného kola:

HC Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Pulli, Pretnar, J. Cibák, Čížek, Michalčin - Nagy, Brophey, Kafka - Haščák, Suja, Netík - Lušňák, Vrábeľ, Spilar - Hričina, Galamboš, Žitný - Klíma

MHC Mikron Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, Hatala - Rogoň, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Šimun, Nejezchleb - Henderson, Fábry, Pospíšil

Poďme si užiť posledný zápas košických hokejistov v roku 2018 do Steel arény! Podporme ich spoločne a požeňme za dôležitou výhrou. Atraktívny duel medzi Oceliarmi a Novými Zámkami štartuje v nedeľu 30. decembra o 17.00. KOŠICE DO TOHO!