Posledný domáci zápas v základnej časti

PRIDANÉ: 2.3.2023

Po stredajšej dohrávke nás čaká posledný domáci zápas  základnej časti. V piatok 03. marca o 18:00 privítame na ľade v Steel Aréne ďalšieho rivala z východného Slovenska - HK GROTTO Spišská Nová Ves. Proti tomuto súperovi sme počas sezóny odohrali päť stretnutí, v ktorých sme sa trikrát radovali a dva razy ťahali za kratší koniec.

V tíme Rysov došlo od posledného vzájomného zápasu prišlo k menším zmenám.  Z mužstva odišiel obranca Boris Česánek, ktorý prestúpil do VHK Vsetín. Naopak tím zo Spiša angažoval dvojicu hráčov Martin BellušJuraj Valach. Domáci odchovanec Belluš pôsobil v minulosti aj v Košiciach a v tejto sezóne hrával za pardubické Béčko. Juraj Valach prišiel do Spišskej Novej Vsi zo Slovanu Bratislava.

Dvaja najproduktívnejší hráči nášho najbližšieho súpera sú slovenský útočník Juraj Majdan a Kanaďan Kale Kerbashian. Obaja získali po 40 bodov. Kanadský útočník spolu s Matejom Giľákom strelili aj najviac gólov z mužstva (19). Majdan je zase najlepším asistentom (25).  30 bodov má na svojom konte ďalší Kanaďan Hayden Verbeek. V doterajšom priebehu strelil 11 gólov a na 19 prihrával.

Posledný zápas:

Spišská Nová Ves odohrala posledný zápas doma proti Prešovu. Po vyrovnanom stretnutí napokon rozhodla o svojom víťazstve v tretej tretine. Gólovo sa za Rysov presadili svojim piatym gólom v sezóne Dalibor Bortňák, Kanďan Hayden Verbeek a skóre stretnutia uzavrel kapitán Branislav Rapáč.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves z posledného zápasu proti Prešovu:

Surák - Valach, Ulander, Ališauskas, Žiak, Beaudry, Ordzovenský, Groch - Rapáč, Bortňák, Vandas - Verbeek, Kerbashian, Majdan - Laporte, Nellis, Giľák - Belluš, Vartovník, Džugan

Postavenie v tabuľke:

Rysy sa po 48 zápasoch nachádzajú so 76 bodmi na štvrtom mieste o skóre pred piatou Banskou Bystricou. Na tretí Zvolen strácajú 8 bodov čo znamená, že po základnej časti môžu najlepšie skončiť na štvrtom mieste.

Vzájomné zápasy:

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 22. Štrauch (Ališauskas, Beaudry) – 37. Lamper (Olsson, Deyl), 62. Slovák (Watling, Šedivý)

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 43. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) – 46. Vandas (Rapáč, Ulander).

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 17. Ulander (Nellis, Rapáč), 24. Nellis (Žiak, Rapáč), 38. Verbeek (Vartovník), 60. Nellis – 5. Šedivý (Chovan, Parshin), 53. Deyl (Slovák, Lamper)

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Linet (Southorn, Tybor), 21. Leskinen (Slovák, Parshin), 36. Southorn (Jääskeläinen, Pollock) – 6. Salituro (Kerbashian, Myklukha), 7. Ordzovenský (Vandas, Myklukha), 13. Vandas (Myklukha, Ulander), 33. Myklukha (Vandas, Kerbashian), 55. Giľák (Verbeek, Salituro), 59. Vartovník (Ulander)

HK Grotto Spišská Nová Ves – HC Košice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 41. Malina (Rapáč), 42. Réway – 6. Southorn (Linet, Lamper), 16. Slovák (Parshin, Southorn), 23. Chovan (Pollock)

Naši Oceliari sa predstavili v dohrávke doma proti Prešovu. V Steel Aréne sme neinkasovali už tretí zápas po sebe a vyhrali sme jednoznačne 5:0. Hattrick strelil útočník Denis Parshin, góly pridali aj Marek SlovákPatrik Lamper. V priebehu týždňa druhú nulu vychytal Dominik Riečický, ktorý má v štatistike zapísané už tri zápasy s čistým kontom.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Prešovu:

Riečický – Olsson, Breton, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Linet, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: Konečný výsledok neodzrkadľuje samotný zápas. V prvej tretine hral súper veľmi organizovaný a dobrý hokej. Bolo to vyrovnané a Prešov potvrdil dobrú hru z predošlých zápasov. Vedeli sme, že to bude náročné a musíme byť na puku. V poslednom vzájomnom zápase u nich sa nám to nedarilo a ich nebezpeční hráči nás potrestali. Teraz nám pomohol prvý gól, po ktorom prišlo rýchlo trestné strieľanie a oni to už museli otvoriť. Potom sa nám hralo lepšie a pridali sme ďalšie góly. Musím však pochváliť Prešov za naozaj dobrý hokej. My sa pochopiteľne tešíme z víťaznej série a takto musíme pokračovať.

Postavenie v tabuľke:

Dve kolá do konca základnej časti máme na konte 90 bodov. Nachádzame sa na druhom mieste a na prvý Slovan strácame tri body.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!