Poslednýkrát v roku dnes doma privítame Michalovce

PRIDANÉ: 30.12.2020

Minulý týždeň boli naši hokejisti hosťami v Michalovciach. Dnes však Duklu budeme hostiť my v Steel aréne. Posledný zápas v tomto roku sa odohrá o 16:00. Dúfame, že sa Oceliarom podarí dať víťaznú bodku za týmto náročným rokom. KOŠICE DO TOHO!

V rámci 26. kola Tipos extraligy sa v Steel aréne uskutoční východniarske derby dvoch rovnocenných súperov. HC Košice v tejto sezóne hostili Michalovce 23. októbra. Proti Dukle celkovo odohrali tri zápasy, v ktorých získali dva body za výhru po samostatných nájazdoch a ešte jeden bod za prehru v predĺžení.

Pozícia v tabuľke

HC Košice sa v tabuľke nachádza na šiestom mieste s 37 bodmi. Dukla má na konte 35 bodov a patrí jej siedma priečka. Michalovce vyhrali dvakrát v rade a pokúsia sa toto víťazstvo potvrdiť aj tretíkrát. Ak však vyhrajú Oceliari, s týmto rokom sa rozlúčia upevnením svojej pozície v tabuľke a prvou výhrou v riadnom hracom čase, čo sa im naposledy podarilo proti Michalovciam v minulej sezóne.

Najlepší hráči

Na strane Košíc v štatistikách vyniká náš kapitán, Michal Chovan, ktorý v 23 zápasoch získal 26 bodov. Najlepším strelcom nášho tímu je Pavel Klhůfek, ktorý v prebiehajúcej sezóne strelil 11 gólov.

Minulý týždeň v utorok sa HC Košice predstavili na ľade na Zemplíne. Prehrali 1:3 a jediný gól  Oceliarov strelil Michal Chovan,  na ktorý mu asistoval Pavel Klhůfek. Práve týchto dvoch hráčov by sa mali dnešní súperi najviac obávať.

Najlepším hráčom, a zároveň strelcom Dukly je kanadský center Christophe Lalancette ktorý v 23 zápasoch nazbieral 22 bodov za 11 gólov a 11 asistencií. V súpiske nášho súpera je však možno nájsť viacero zahraničných hráčov, na ktorých si naši hokejisti budú musieť dávať pozor. Druhým najúspešnejším hráčom tímu je totiž Jordon Southorn, ktorý má len o jeden bod menej ako Christophe Lalancette. Oboch týchto hráčov môžeme označiť za potenciálne nebezpečenstvo pre naše mužstvo, keďže v predošlých zápasoch s košickými Oceliarmi asistovali pri góloch.

Dúfame, že sa našim hokejistom podarí prelomiť smolu v dueloch proti Michalovciam a ukončia tak tento rok víťazne. Bude však veľmi zaujímavé sledovať tento zápas, keďže obe mužstvá doňho musia vložiť maximum. Tiež sa môžeme tešiť na rovnocenné východniarske derby.

Vzájomné zápasy HC Košice a HK Dukla Inegma Michalovce v sezóne 2019/2020:

3:0, 2:3 sn, 1:2 pp, 3:0

* hrubým sú označené zápasy hrané doma

Zostavy z posledných zápasov:

Košice: Riečický D. – Pavlin Ž. , Baránek M., Nemčík M., Růžička D., Slovák T., Deyl R., Michalčin Ch. – Belluš M, Réway M., Chovan M. – Milý J., Mráz B., Klhůfek P. – Frič P., Vrábeľ F., Jokeľ O. – Krasničan M., Havrila M., Nagy S.

Michalovce: Tomek T. – Ventelä S., Louis M., Southorn J, Mihálik V. Ťavoda J, McCormack G. Zekucia A. – Erkinjuntti A., Lalancette Ch., Korhonen V. J. – Regenda P., Suja J., Šoltés D., Takáč S., Bartánus M., Mašlonka M. – Chalupa S., Galamboš P., Törok T. – Češík M.