Pred Vianocami proti Prešovu

PRIDANÉ: 22.12.2022

Po reprezentačnej prestávke a zápase na Spiši sa opäť predstavíme v domácej Steel Aréne. Vo štvrtok 22. decembra o 17:30 privítame nášho geografického suseda HC MV TRANSPORT Prešov. Prvé regionálne nám nevyšlo podľa predstáv a tak si budeme chcieť napraviť chuť v tomto zápase.

Prešovčania z posledných piatich zápasov vyhrali dva, keď porazili Trenčín a Liptovský Mikuláš. V týchto zápasoch získali päť bodov.

Tím trénera Jána Faitha opustili v decembri traja hráči. V mužstve Konňarov už nepôsobia útočníci Juraj Šimek s Craigom Martinom a obranca Gordon Ballhorn. Tím naopak posilnila štvorica hráčov. Zo Spišskej Novej Vsi prišiel Ladislav Ščurko, prvýkrát pôsobí v Európe Američan J.C. Campagna a na Šariš taktiež prišla dvojica ruských hráčov útočník Alexander Avtsin a obranca Sergei Tereschenko.

Najproduktívnejším hráčom Koňarov je útočník Max Gerlach. 24 ročný Američan si v 26 zápasoch pripísal na svoje konto 25 bodov za 17 gólov, čo ho robí aj najlepším strelcom v mužstve, a 8 asistencií. Len o štyri body menej má ďalší zámorský hráč Abbot Girduckis. Kanadský útočník dosiahol najväčší počet asistencií (14) a k nim pridal ešte 7 gólov. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára slovenský útočník Eduard Šimun, ktorý si v 25 zápasoch pripísal štyri góly a desať asistencií.

Posledný zápas:

V regionálnom derby sa Prešov naposledy predstavil v Michalovciach. Do zápasu mal veľmi zlý vstup, keď po prvej tretine prehrával už 0:3. Na začiatku prostrednej časti dostal aj štvrtý gól, no potom z presilovej hry korigoval skóre stretnutia gólom Abbotta Girduckisa. Na začiatku tretej tretiny pridali domáci ešte jeden gól, a tak Prešov prehral v Michalovciach 1:5.

Zostava HC MV TRANSPORT z posledného zápasu proti Michalovciam:

Bespalov (7. Rabčan) - F. Fekiač, Giles, Tereščenko, Lalík, Turan, D. Jendroľ - Gerlach, Girduckis, Nauš - Gampagna, Šimun, Avcin - Žilka, Ščurko, Sýkora - Milý, Klíma, K. Jendroľ - Pulščák, Thomka

Vzájomné zápasy:

4. kolo

HC Košice – HC MV TRANSPORT Prešov 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie: 31. Jääskeläinen (Bartánus, Ferenc) – 45. Džugan (Šimek, Higgins), 53. Girduckis (Martin, Giles)

15. kolo

HC MV TRANSPORT Prešov - HC Košice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Góly a asistencie: 44. Gerlach (Giles, Girduckis) - 2. Olsson, 6. Rogoň (Campbell, Tybor), 40. Tybor (Chovan, Rogoň), 56. Campbell (Jääskeläinen), 57. Leskinen (Campbell, Southorn), 59. Havrila (Jokeľ, Ferenc)

Postavenie v tabuľke:

Po 26 odohratých zápasoch je Prešov s 25 bodmi na 10 mieste. Na deviaty tím Duklu Trenčín stráca 9 bodov.

V prvom regionálnom kole sme prvýkrát v sezóne prehrali so Spišskou Novou Vsou. Gólom Eduarda Šedivého sme viedli 1:0, potom však domáci otočili skóre stretnutia a vyhrávali 1:3. Radek Deyl ešte dokázal znížiť na 2:3 no gólom na 2:4 do prázdnej brány Spišiaci rozhodli o svojom víťazstve.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Novota - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Paršin - Rogoň, Linet, Jokeľ - Havrila

Aj napriek prehre sme stále na štvrtom mieste len o skóre pred Michalovcami. Na tretie Nové Zámky strácam iba bod, máme však zápas k dobru.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].