Predsezónna autogramiáda prilákala množstvo priaznivcov

PRIDANÉ: 6.9.2017

Príjemná akcia zožala veľký úspech

Hokejisti A-mužstva sa spoločne s kompletným realizačným tímom HC Košice stretli so svojimi najvernejšími priaznivcami na tradičnej predsezónnej autogramiáde. Tá sa tentokrát konala v košickom Auparku, kde sa mohli záujemcovia porozprávať, ale tiež odfotiť so svojimi športovými obľúbencami. Fotografie záujemcom následne spoločnosť FOTOLAB vyvolala priamo na mieste, a to celkom zdarma. HC Košice zároveň zdarma rozdal aj nové oficálne plagáty s aktuálnou súpiskou hokejového A-mužstva. Na nej nechýba ani talentovaný, no v súčasnosti zranený útočník Patrik Koyš. Ten napriek bolestiam nohy prišiel na akciu a stretol sa tak so svojimi fanúšikmi. Súťažechtiví návštevníci využili rovnako možnosť získať vstupenky na prvý zápas sezóny, ktorý odohrajú Košice už v piatok 8. septembra proti Detve.

Upršaná streda prilákala do nákupného centra Fanúšikov z Košíc i spoza ich hraníc. Zberatelia autogramov si tak domov mohli odniesť podpisy hráčov zo Slovenska, Česka, Fínska, Švédska, Kanady a Ameriky. Na svoje si však prišli aj milovníci dobrej hudby, účastníkov sprevádzali akciou piesne známej košickej kapely In Time, ktorá vystúpila so svojím novým un-plugged programom. Zahanbiť sa nedali ani dievčatá z ASC cheerleaders, ktoré predviedli viacero zaujímavých choreografií.

Milan Jančuška, hlavný tréner Košíc: „Je skvelé, ak sa ľudia dokážu spojiť pre hokej, čoho sme svedkami aj dnes. Nám ostáva len veriť, že nás všetci títo ľudia prídu podporiť aj na štadión, kde budeme bojovať za košické farby.“

Jerguš Bača, asistent trénera Košíc: „Dnešná akcia nám potvrdila, že Košičania hokejom žijú a o tento šport záujem majú. Teším sa preto na sezónu, počas ktorej, verím, potiahneme za jeden povraz ako na tribúnach, tak aj na ľade a spravíme tak opäť Košice hokejovým mestom.“

Ladislav Nagy, kapitán Košíc: „Na takéto akcie sa vždy veľmi teším. V Košiciach je o ne záujem, za čo ďakujeme. Ľudia si dnes dali podpísať plagáty, dresy a mnoho iných fanúšikovských predmetov. Verím, že sa takto stretneme aj priamo na štadióne.“

Jiří Bicek, útočník Košíc: „Podobná akcia padne vždy vhod a, samozrejme, poteší aj nás. Ja verím, že všetci naši fanúšikovia, ktorí sa tu dnes zišli, nás pridú podporiť aj v piatok na štadión. Začíname náročnú sezónu a ich prítomnosť budeme rozhodne potrebovať.“

Patrik Koyš, útočník Košíc: „Som rád, že sa podobné akcie v Košiciach organizujú. Máme možnosť sa s fanúšikmi porozprávať o hokeji, ale aj o témach, ku ktorým by sme sa možno nedostali. A to je len dobre. Po dnešku ma síce možno bude bolieť ruka, ale vôbec mi to neprekáža.“

Filip Vrábeľ: „Dnes som rozdal stovky podpisov a ako sa tak pozerám, podobný počet ich ešte pribudne. Je skvelé, že ľudia majú o takéto akcie záujem a my tak máme možnosť sa s nimi stretnúť aj mimo štadióna. Ide o pekné spestrenie ako pre fanúšikov, tak aj pre nás.“