PREDSTAVUJEME HRÁČOV JUNIORKY: Richard Faith

PRIDANÉ: 12.1.2019

Kapitán našej juniorky pôsobí v košickom tíme tretí rok, predtým hral v Spišskej Novej Vsi, ale aj vo Švédsku. Dvadsaťročný Košičan odohral v tejto sezóne 28 zápasov a na svojom konte má momentálne 13 bodov, z toho 6 gólov a 7 asistencií. Prečo má na drese práve 90-tku a aké sú jeho hokejové ciele? Dozviete sa v dotazníku.

Rišo, kto ťa priviedol k hokeju?

Generácie predo mnou. Stále sa v našej rodine hral hokej. Takže ja s bratom pokračujeme.

Čo si vyštudoval?

Maturoval som na najlepšom košickom gymnáziu na Trebišovskej, teraz študujem na Právnickej fakulte UPJŠ.

Akú hudbu počúvaš?

Počúvam hlavne rap, momentálne asi najviac Migos.

Aký šport ťa okrem hokeja ešte baví?

Milujem futbal, no v telke si rád pozriem aj hádzanú, basketbal alebo šípky.

Ktorý film ťa najviac dojal alebo rozplakal?

Najviac ma dojala Zelená míľa, ale nevyhľadávam takéto psychologické filmy.

Aké je tvoje obľúbené jedlo a čo by si nikdy nezjedol?

Zjem úplne všetko, ale najviac mám rád fajný segedínsky guláš od mojej babky. Vyslovene nemám rád paradajky.

Aký je tvoj obľúbený seriál?

Seriály veľmi nepozerám, ale milujem českú Partičku.

S kým si najviac v kabíne rozumieš?

Mám rád úplne všetkých chalanov, nemám s nikým problém.

Čo by si robil, ak by si nehral hokej?

Hral by som futbal.

Aká je tvoja obľúbená farba?

Červená a modrá.

Máš nejaké domáce zvieratko?

Mám dvoch Parson Russell teriérov.

Keby si vedel zmeniť jednu vec vo svojom živote, aká by to bola?

Nemenil by som nič.

Aké najkrajšie miesto si navštívil?

Jednoznačne futbalový štadión Signal Iduna Park v Dortmunde.

Aké je tvoje vysnívané miesto, ktoré by si chcel navštíviť?

Môj zatiaľ nesplnený sen je Camp Nou v Barcelone, ale v blízkej dobe to určite zmením.

Ako najradšej tráviš svoj voľný čas?

Ak nejaký predsa len mám, najviac času trávim so svojou priateľkou, sledujem futbal, čítam knihy alebo hrám playstation.

Aká je tvoja obľúbená kniha?

Prečítal som veľa kníh a z každej som si niečo odniesol. Krstný otec je výborná kniha, no každému športovcovi, ale aj každému človeku, ktorý sa v športe pohybuje, by som odporúčal si prečítať Moju filozofiu futbalu od Johana Cruyffa. Bol to vynikajúci hráč a tréner a mal veľa skvelých myšlienok, ktoré by sa mali aplikovať v každom športe.

Opíš sa tromi slovami.

Mimo ľadu veľmi pokojný, na ľade impulzívny a ešte by som dodal asi tvrdohlavý (smiech).

Kto je tvoj hokejový idol?

Alexander Ovečkin a páči sa mi aj Auston Matthews.

Aký je tvoj obľúbený hokejový tím?

Washington Capitals.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Ráno vstanem, idem do školy, po škole na tréning a potom utekám domov pripraviť sa do školy. Ak zvýši čas, tak trávim večer s priateľkou.

Aký je tvoj doteraz najkrajší hokejový zážitok?

Keď som sa po ťažkom zranení vrátil naspäť na ľad, a samozrejme, keď som si zahral v útoku s mojim mladším bratom. Bolo to skvelé.

Čoho sa najviac v živote bojíš?

Keď som bol mladší bál som sa mamy, ktorá prichádzala z „rodička“, asi som nebol jediné dieťa, ktoré malo podobnú fóbiu (smiech). Celý život sa však bojím výšok, ale aj toho, že každým rokom starnem.

Čo ťa dokáže najviac nahnevať?

Toho je strašne veľa.. Najviac to, keď je niekto prehnane konzervatívny, ak niekomu chcete pomôcť a on sa urazí, lebo si myslí, že mu niečo vyčítate. Takisto nemám rád, ak ma niekto ide poučovať slovami „ja v tvojom veku“.

Akú superschopnosť by si chcel mať?

Chcel by som vedieť lietať.

Si poverčivý?

Veľmi.

Aké zaužívané rituály máš pred zápasmi?

Celý sa obliekam z ľavej strany. Stále.

Prihrávka alebo gól?

Prihrávka na pekný gól.

Aké sú tvoje hokejové ciele?

Dohrať sezónu bez zranenia a vyhrať každý zápas.

Ktorej vlastnosti by si sa chcel zbaviť a na ktorú si hrdý?

Zbaviť by som sa nechcel žiadnej, to už by som nebol ja. Ale som rád, že som tvrdohlavý, pretože tak si dokáže ísť človek za svojím cieľom.

Čo pre teba znamená číslo dresu?

9-tka sa dedí v našej rodine po generácie. Je to jedno v akej kombinácii.

Koľko hokejok použiješ počas sezóny?

Snažím sa čo najmenej, lebo sú veľmi drahé (smiech).

Koľko cudzích jazykov ovládaš?

Ovládam plynule angličtinu, snažil som sa niekoľko rokov učiť aj nemčinu, ale zostalo to len pri tej snahe (smiech).

HC KE Media Team (hal)