Prinášame vám súhrn doterajšieho priebehu súťaže z pohľadu Oceliarov

PRIDANÉ: 13.10.2019

Tipsport liga pokračovala v nedeľu už svojím dvanástym kolom. Pre hokejistov HC Košice bolo špecifické v tom, že si užili voľno, a tak si od zápasového vyťaženia aspoň na chvíľu oddýchli. Pripravili sme preto krátky prehľad toho najpodstatnejšieho, čo sa v doterajšom priebehu súťaže z pohľadu Oceliarov udialo.

Po jedenástich dueloch patrí zverencom Petra Draisaitla tretia priečka so ziskom 21 bodov. Celkovo sa Oceliari tešili zo zisku plného počtu bodov až v šiestich prípadoch. V jednom zápase si pripísali dva body za výhru po samostatných nájazdoch, raz odišli z predĺženia ako porazený celok. Bodovo naprázdno skončili doposiaľ iba trikrát. Fanúšikov však môže bezpochyby tešiť štvorzápasová šnúra bez prehry z úvodu sezóny, a takisto najvyššie víťazstvo spomedzi všetkých tipsportligových tímov – 9:0 v Nitre.

Úspešnosť využívania presilových hier sa aktuálne pohybuje na úrovni 17,74 %. Šancu hrať v početnej výhode sme mali zatiaľ 62-krát. V 11 prípadoch, z toho dvakrát pri hre 5 na 3, sa to aj podarilo zužitkovať. Darí sa nám aj v oslabeniach. Vzhľadom na fakt, že sme druhým najviac vylučovaným mužstvom súťaže s dvojminútovými trestami (61 oslabení, z toho 9 o dvoch hokejistov), úspešnosť 86,89% početných nevýhod bez inkasovaného gólu je viac než slušná. V oboch týchto činnostiach sa Oceliari zatiaľ radia k lepším tímom, do prvej polovice tabuľky.

Našim hokejistom sa darí nielen tímovo, ale aj individuálne. Bez povšimnutia určite neostala prvá formácia v zložení – Juraj Majdan, Michal Chovan, Marcel Haščák. Elitný prvý útok patrí k jednému z najnebezpečnejších v lige. Formu z predsezónneho obdobia si táto trojica preniesla aj do sezóny a je vidieť, že si ozaj rozumejú. Jasným výsledkom toho je fakt, že spoločne získali v doterajšom priebehu súťaže 38 bodov.

Jednotkou medzi troma žrďami sa stal Andrej Košarišťan. Predsezónna posila a člen širšej reprezentačnej nominácie po príchode z Nových Zámkov potvrdzuje svoje kvality a očakávania. Do bránkoviska sa dostal až v deviatich prípadoch a svojim spoluhráčom pomohol k siedmim víťazstvám. Košarišťan musel prispieť aj do pokladničky a to vďaka tomu, že už dvakrát sa mu podarilo získať shut-out. S percentuálnou úspešnosťou zákrokov na úrovni 94,40 % a priemerom 1,55 inkasovaného gólu mu v tejto štatistike zaslúžene patrí prvá priečka medzi ligovými brankármi.

Už vyššie spomínaná zohratosť sa odzrkadľuje pri pohľade do individuálnych štatistík hráčov. Na úplnom vrchole sa nachádza dvojica Michal Chovan a Marcel Haščák. Členovia prvého útoku Košíc sa aktuálne delia o druhé miesto bodových lídrov ligy so ziskom 15 bodov. Michal Chovan, ktorý získal aj cenu najlepšieho hráča Tipsport ligy za mesiac september,  je  zároveň jedným z troch najlepších nahrávačov ligy, keď spoluhráčom pomohol ku gólu 12-krát. Sieť súpera rozvlnil najviac Marcel Haščák. Podarilo sa mu zaznamenať 11 presných zásahov, čo ho  radí na prvé miesto medzi ligovými hráčmi, kde si už pomaličky vytvára náskok. Tretím najproduktívnejším Oceliarom je po jedenástich zápasoch kapitán Dávid Skokan. Ten vďaka trom gólom a siedmim asistenciám získal už 10 bodov. Spomedzi obrancov sa najviac darí trojici Patrik Koch, Tomáš Slovák a Jurij Repe. Všetci získali zhodne po štyri kanadské body.

Najbližšie sa zverenci Petra Draisaitla predstavia v Liptovskom Mikuláši v piatok 18. októbra o 17:00. Následne v nedeľu 20. októbra ich od 18:00 čaká šláger kola v Bratislave. Na domáci ľad vykorčuľujú naši chlapci najbližšie v utorok 22. októbra, kedy budú v tradičnom čase od 17:30 hostiť Nové Zámky.

HC KE Media Team (bob)