Proti Slovanu v nových dresoch

PRIDANÉ: 10.9.2019

Keď 21. apríla 2012 schádzali hráči bratislavského Slovana z košického ľadu, začala sa písať nová kapitola slovenskej najvyššej súťaže. 8-násobný majster Slovenska zamieril do ruskej KHL. Belasí tam strávili 7 sezón a vracajú sa späť do Tipsport ligy. Vracajú sa na miesto, kde sa to všetko skončilo. Súboj najúspešnejších hokejových klubov na Slovensku tak opäť obohatí scénu slovenskej extraligy. Vo štvrtok 12. septembra o 18:00 štartuje extraliga obrovským šlágrom medzi Košicami a Slovanom!

Oceliari odohrali počas letného obdobia 8 zápasov a až v 6 z nich dokázali zvíťaziť. Z Memoriálu Zbyňka Kusého v Pardubiciach sme si odniesli víťaznú trofej, na Tatranskom pohári sme obsadili tretie miesto a v záverečnom dvojzápase proti Michalovciam sme sa tešili z výhier 4:0 a 3:1. Celkovo Košičania nastrieľali v príprave 35 gólov a inkasovali 19-krát. Najproduktívnejším hráčom medzi Oceliarmi sa stal útočník prvej formácie Marcel Haščák. Ten nastúpil vo všetkých víťazných zápasoch (6), v ktorých strelil 10 gólov a na ďalších 6 prihrával. Útočník Michal Chovan, jeho kolega z útoku a nová akvizícia v tíme Oceliarov, nastúpil v letnom období v rovnakom počte zápasov, počas ktorého zaznamenal bilanciu 4 góly a 8 asistencií. Tretím najproduktívnejším Košičanom sa stal ďalší člen prvého útoku – Juraj Majdan. Bývalý útočník Banskej Bystrice, Zvolena, či Nitry odohral 7 zápasov a strelil 4 góly a pri 6 nahrával.

Náš odveký rival z hlavného mesta sa po 7 rokoch vracia späť do najvyššej slovenskej súťaže. Výraznou obmenou prešiel hráčsky káder, ktorý spolu s generálnym manažérom Jurajom Bakošom skladal tréner Roman Stantien. Medzi najvýraznejšie osobnosti možno zaradiť brankára Barryho Brusta (11 zápasov v NHL, 245 v AHL a 190 v KHL), obrancov Michala Sersena, Andreja Meszároša, či útočníkov Mareka Viedenského a Romana Kukumberga. S orlom na hrudi si v novej sezóne zahrá aj viacero hokejistov s košickou minulosťou. O post jednotky zabojuje Čech Vladislav Habal, medzi obrancami figuruje Eduard Šedivý a v útoku nájdeme Radovana Bondru, Michela Miklíka, Šimona Petráša Romana Žitného. HC Slovan si naplánoval v letnom období 8 zápasov, v ktorých sa z víťazstva tešil len proti Pardubiciam (3:0) a Detve (2:1). Zverenci Romana Stantiena sa trápili najmä v koncovke, o čom svedčí len 14 strelených gólov počas prípravných zápasov.

Zostava HC Slovan Bratislava z posledného prípravného zápasu: Habal (Sabo) - Šedivý, Bačik, Demo, Štajnoch, Hudec, Podlipnik - Sloboda, Zigo, Miklík, Petráš, Kytnár, Vandas, Matoušek, Puliš, Abdul, Bondra, Urbánek, Žitný

Nenechajte si ujsť súboj odvekých rivalov. Naši chlapci budú potrebovať vašu pomoc už v prvom ťažkom stretnutí Tipsport ligy proti Slovanu, v ktorom nastúpia v nových dresoch. Predstavujú vám ich Michal Chovan a Patrik Koch.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)