Prvý decembrový týždeň zakončíme proti Nitre

PRIDANÉ: 5.12.2021

Nedeľnajšie 23. kolo Tipos extraligy hokejovým fanúšikom prinesie bohatú porciu zápasov, no šláger sa uskutoční v Košiciach, kde "oceliari" privítajú Nitru. Už o 16:00  naši chlapci vykorčulujú na ľad a proti kvalitnému súperovi budú chcieť dokázať silu na domácom ľade, ale takisto odčiniť piatkové zakopnutie so Zvolenom.

Nebude to však vôbec jednoduché. "Corgoni" sa už tradične prezentujú atraktívnym ofenzívnym štýlom hry, vďaka čomu sa momentálne nachádzajú na štvrtom mieste tabuľky, no o toto postavenie môžu prísť. Práve my sme totižto hneď za nimi a v prípade výhry v riadnom hracom čase nášho dnešného protivníka preskočíme. To, že proti celku spod Zobora vieme zabodovať sme v tejto sezóne už raz ukázali. Bolo to v 12. kole, keď sme na nitrianskom zimnom štadióne otočili nepriaznivé skóre 0:3, a napokon sme sa tešili z výhry 5:3. Na druhej strane netreba zabúdať na to, že hneď v prvom vzájomnom stretnutí, v úvodnom kole ročníka sme západoslovákom podľahli tesne 2:3. Preto je to na víťazstva momentálne 1:1 a bude zaujímavé sledovať, kto sa v sezónnej sérii dostane po dnešnom dueli do vedenia.  

Nitrania do metropoly východu necestujú v najlepšej fazóne. Posledné tri vystúpenia im vôbec nevyšli podľa predstáv a proti súperom, kde boli favoritom, nevyhrali ani raz. Museli sa skloniť pred Liptovským Mikulášom, Spišskou Novou Vsou a nakoniec aj pred Duklou Trenčín. O ich extra motivácii, ukončiť túto sériu prehier, teda nemožno pochybovať, avšak my veríme, že sa naši korčuliari postarajú o to, aby sa ich nepriaznivá forma naopak ešte predĺžila. Koniec koncov, výrazne by to prospelo aj nám, pretože ak sa chcem udržať v kontakte s čelom ligy, musíme pravidelne získavať body, obzvlásť v Steel Aréne nemôžeme závahať dvakrát po sebe.

Ako sme už spomínali, nečaká nás ale nič ľahké. Naša defenzíva bude musieť byť vždy v strehu. Útočná sila "corgoňov" je totižto nepopierateľná a najviac si naši obrancovia budú musieť dať pozor na dvoch slovenských strelcov - Buček a Varga. Obaja už prekonali hranicu desiatich gólov v prebiehajúcom ročníku a za našim Pavlom Klhůfkom, najlepším snajperom celej súťaže, zaostávajú len o jeden, resp. dva presné zásahy. 

Šláger 23. kola rozhodne prinesie veľa hokejového vzruchu a dúfame, že na jeho konci sa budeme radovať my a napravíme si tak chuť po prehre so Zvolenom.

Košice do toho!

GALÉRIA