Prvý zápas v Steel Aréne odohráme proti Trenčínu

PRIDANÉ: 15.11.2022

Po reprezentačnej prestávke sa opäť začína kolotoč extraligových zápasov.  V stredu 16. novembra o 17:30 privítame v Steel Aréne Duklu Trenčín. Práve proti tomuto súperovi sme si pripísali prvé víťazstvo v sezóne.

Trenčín sa momentálne nachádza na predposlednom mieste. Z posledných piatich stretnutí dokázal dvakrát vyhrať, no posledný zápas mu nevyšiel keď si z Popradu odniesol iba jeden bod.

Koncom októbra mužstvo opustili zahraniční hráči Frenks Razgals a Nickslas Heinerö. Naopak z prvoligovej Skalice posilnili mužstvo Petr ObdržálekJuraj Jurík, ktorý mal premiéru práve v poslednom zápase.

Najproduktívnejším trenčianskym hráčom je Viliam Čacho. V 16 odohratých zápasoch si na svoje konto pripísal 14 bodov za tri góly a jedenásť asistencií. Druhým je s dvanástimi bodmi Šimon Petráš, ktorý je najlepším strelcom tímu, keď dokázal vsietiť deväť gólov.

V obrane sa Dukla spolieha najmä na Phila Pietronira. Talianský obranca si pripísal 11 bodov za gól a desať asistencií. Brankárskou jednotkou je Connor Lacouvée. Kanadský brankár má vyše 92% úspešnosť zákrokov.

Zostava HK Dukla Trenčín z posledného zápasu proti Popradu:

Lacouvee – Starosta, Tourigny – Ulrych, Pietroniro – Hlaváč, Martiška – Ozols – Sloboda, Čacho, Petráš – Valach, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Belluš, Jurík, Stahoň

Naši Oceliari sa po niekoľkých domácich zápasoch v Crow Aréne predstavia v Steel Aréne.

Michal Chovan, kapitán A-tímu HC Košice: „Kabínu táto informácia veľmi potešila. Sme radi, že sa môžeme vrátiť do svojho komfortu, zázemia a sme za to veľmi vďační. Mužstvo ukázalo v posledných zápasoch ako vie hrať, verím, že v Steel aréne budú výkony gradovať. Dúfam, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov a že si spolu vychutnáme skvelú atmosféru. Všetci sa na nich tešíme v stredu o 17:30 v zápase proti Trenčínu.“

Nedávno sa s tímom rozlúčili brankár Roman Durný a Juraj Milý. Roman prestúpili do Liptovského Mikuláša a Juraj do Prešova. Do mužstva sa naopak vrátil útočník Denis Parshin, pre ktorého to bude tretie pôsobenie v našom tíme.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: „Pri Denisovi sme šli na istotu. Vieme, čo od neho môžeme očakávať a verím, že bude divákov opäť tešiť svojimi prihrávkami či gólmi. Aktuálne pracujeme na Denisovom prílete do Košíc a pevne verím, že bezproblémovo naskočí do kolotoča a bude našou oporou v nabitom programe. Čo sa týka ďalších pohybov v kádri, po ukončení mesačnej skúšky sme poďakovali a rozlúčili sa s Romanom Durným. Z klubu taktiež odišiel Juraj Milý. O ďalších prípadných zmenách v kádri budeme fanúšikov informovať."

Košický tím je momentálne vo forme. Z posledných piatich zápasov sme prehrali iba jeden a ťaháme šnúru štyroch víťazných zápasov. Našim najproduktívnejším hráčom je Colin Campbell, ktorý má na svojom konte 17 bodov. Spolu s Villem Leskinenom je aj najlepší strelec nášho tímu, keď obaja vsietili sedem gólov.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Zvolenu:

Riečický (Janus) – Deyl, Olsson, Southorn, Šedivý, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Tybor, Chovan, Rogoň – Jokeľ, Slovák, Lamper – Plokhotnik, Havrila, Hvila

V prvom tohtoročnom meraní síl sme Trenčín porazili 5:2. V zápase bol produktívny fínsky útočník Joona Jääskeläinen, ktorý si pripísal tri body za gól a dve asistencie.

Vstupenky na zápas je možné zakúpiť v pokladni pred Steel Arénu (2h pre zápasom) alebo [tu].

Košice do toho!