Prvýkrát v roku dnes v Steel aréne privítame rivalov z Popradu

PRIDANÉ: 6.1.2021

Zaujímavý zápas medzi rivalmi z východu sme mohli sledovať už minulý týždeň. HC Košice sa totiž predstavili na zimnom štadióne pod Tatrami minulý pondelok. Dnes nás však čaká odplata v Steel aréne o šiestej podvečer. KOŠICE DO TOHO!

Pozícia v tabuľke

Prvýkrát v roku na domácom ľade privítame HK Poprad, ktorý sa momentálne nachádza na prvej priečke v tabuľke. Proti tomuto súperovi však naši hokejisti na každý zápas vstupujú s odhodlaním a húževnatosťou. Herná vyrovnanosť však nesvedčí o pozícii v tabuľke, keďže sa HC Košice nachádzajú na šiestom mieste. So svojimi 40 bodmi na nášho dnešného súpera strácajú až 14 bodov.

Najlepší hráči

Podľa štatistík sú najlepšími hráčmi nášho mužstva Michal Chovan, ktorý má na svojom konte už 28 bodov a Pavel Klhůfek s 22 bodmi. O druhé miesto, podľa počtu bodov, sa s Pavlom Klhůfkom delí Bruno Mráz, ktorý v 23 stretnutiach nastrieľal 9 gólov a na ďalších 13 prihrával. V predošlých zápasoch s naším dnešným súperom strelil až 4 góly. Dúfame, že ostane pri gólovej chuti proti Popradu aj v dnešnom dueli.

Najproduktívnejším hráčom Popradu je Marcel Haščák, ktorý v drese Košíc odohral niekoľko sezón. V tejto sezóne si však počas 26 zápasov pripísal 38 bodov za 23 gólov a 15 asistencií. Práve tento hráč za našich brankárov poslal 3 góly počas predchádzajúcich duelov. Dvoma gólmi sa presadil aj Lukáš Handlovský, ktorý má na konte 22 bodov.

Do dresu Oceliarov sa minulú sezónu obliekal aj Dávid Skokan, ktorý bol  kapitánom nášho mužstva. Aktuálne je druhým najlepším hráčom Popradu a patrí mu 31 bodov za 10 gólov a 21 asistencií, ktoré získal v 26 zápasoch.

Ďalšou potenciálnou hrozbou pre náš tím môže byť nová posila, ktorú vedenie prijalo do mužstva Kamzíkov. Reč je o tridsaťročnom Kanaďanovi s početnými skúsenosťami zo zámoria. Steven Seigo zrejme nastúpi práve na dnešný zápas a posilní tak obranu súperov.

Posledné zápasy

HC Košice pred koncom minulého roka prehral dôležitý domáci zápas proti Michalovciam. Dá sa však povedať, že v stretnutí boli Košice lepším tímom, no chýbalo im šťastie. V nedeľu Oceliari vycestovali na duel do Miškovca, kde  vyhrali, a tak si budú chcieť radosť z výhry a dôležitých bodov zopakovať aj dnes. HK Poprad vyhral v uplynulých troch stretnutiach a víťaznú šnúru si bude chcieť predĺžiť.

HC Košice s dnešným súperom v sezóne 2020/2021 odohral už 3 zápasy, počas ktorých získal 3 body. Na začiatku decembra sme boli hosťami pod Tatrami a súpera sme tam prestrieľali až šiestimi gólmi. Následne sa HK Poprad predstavil v Steel aréne, kde vyhral po predĺžení. Na konci decembra Oceliari opäť vycestovali do Popradu. Kamzici však vyhrali zásluhou troch gólov, zatiaľ čo našim hokejistom sa nepodarilo streliť žiaden gól.

Dúfame, že sa výsledok zo začiatku decembra zopakuje a budeme sa môcť tešiť z výhry. Bude však zaujímavé sledovať toto napínavé východniarske derby rivalov, v ktorom uvidíme vyrovnaný a dynamický hokej.

Vzájomné zápasy HC Košice a HK Poprad v sezóne 2019/2020:

3:2 pp, 2:1, 0:4, 2:1, 1:3, 3:1

* hrubým sú označené zápasy hrané doma

Zostavy z posledných zápasov:

HC Košice: Sedláček (26. Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Novota – Pospíšil, Chovan, Demek – Milý, Mráz, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger Handlovský – Tavi, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Jevoš, Hajnik – Valigura