Prvýkrát v sezóne na ľade Popradu

PRIDANÉ: 19.1.2023

Záver pracovného týždňa bude už tradične v znamení extraligových zápasov. Naše mužstvo sa v piatok 20. januára o 18:00 predstaví pod Tatrami, kde odohráme duel proti domácemu HK Poprad. Obidva domáce zápasy sme proti tomuto súperovi vyhrali a pozitívnu bilanciu tak budeme chcieť potvrdiť aj v zajtrajšom stretnutí.

V januári prešiel tím Kamzíkov menšou obmenou. Do tímu prišiel americký útočník Nick Jermain, ktorý naposledy pôsobil v tíme zámorskej ECHL Maine Mariners. Za Poprad už odohral tri zápasy, v ktorých raz skóroval. Ďalšími akvizicíami sú európski hráči. Slovinský obranca Matič Podlipnik, ktorý prišiel zo Spišskej Novej Vsi a útočník Petr Kolouch. 31 ročný Čech začal sezónu v ICEHL, kde hrával za Grazz99ers. Z mužstva sa naopak porúčali útočníci Lukáš Paukovček (prestup do Humenného) a Fín Jouka Juhola (prestup do GKS Tychy).

Najproduktívnejším hráčom popradského mužstva je s 31 bodmi kapitán Patrik Svitana. V aktuálnej sezóne je najlepším nahrávačom, keď si pripísal 23 asistencií, ku ktorým pridal 8 gólov. Len o bod menej má predsezónna posila Tomáš Záborský. Na svojom konte má najviac gólov (14). Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Samuel  Mlynarovič. V 34 zápasoch si pripísal 21 bodov, keď dvanásťkrát skóroval a deväťkrát asistoval.

Brankárskou jednotkou v tíme je  Anthony Peters. 32 ročný Kanaďan, ktorý minulý rok pôsobil na Slovane má percentuálnu úspešnosť zákrokokov 91,89%. Spoľahlivú dvojku mu robí mladý slovenský brankár Roman Rychlík. 22 ročný rodák z Trebišova má na svojom konte vyše 90% úspešnosť.

Posledný zápas:

Poprad sa naposledy predstavil v regionálnom derby na ľade Spišskej Novej Vsi. V základnej hracej dobe strelili svoje premiérové góly Peter KundríkNick Jermain. Domáci však na obidva zásahy odpovedali, a tak sa duel dostal do predĺženia. V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre Kamzíkov útočník s košickou minulosťou Dávid Skokan.

Zostava HK Poprad z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Peters (Rýchlik) – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Podlipnik, Meliško, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Kundrik, Paločko, Petráš – Sokoli

Postavenie v tabuľke:

Kamzíci sa po 36 odohratých zápasoch nachádzajú s 51 bodmi na siedmej priečke, keď sú len o skóre pred ôsmou Banskou Bystricou. Na šieste Michalovce strácajú šesť bodov.

Vzájomné zápasy:

HC Košice – HK Poprad 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl)  – 31. Paločko (Svitana, Meliško)

HC Košice - HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 25. Parshin (Ferenc, Chovan), 49. Campbell (Ferenc, Leskinen)

V utorok sme odohrali zápas proti Novým Zámkom. Piatimi gólmi sa nám podarilo tohto súpera prvýkrát v sezóne poraziť. Dvakrát skórovali Joona JääskeläinenBrett Pollock, jeden gól pridal Ladislav Romančík.

Vo využívaní presiloviek sme momentálne najlepším tímom v lige. Zo 142 ponúknutých príležitosti sme strelili 33 gólov, čo je 23,24% úspešnosť. Taktiež kráľujeme aj štatistikám v oslabeniach, keď sme doteraz dostali len 15 gólov.

Našim najproduktívnejším hráčom je Joona Jääskeläinen, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom tímu. Na konte má 18 presných zásahov a 14 asistencií. Čo je spolu 32 bodov. Druhý v produktivite je kapitán Michal Chovan, ktorý má zase najviac asistencií (24) k nim pridal 7 gólov. Najproduktívnejším obrancom a zároveň tretím najproduktívnejším hráčom je kanadský obranca Jordon Southorn. V 31 zápasoch si pripísal štyri góly a dvadsať asistencií.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Novým Zámkom:

Janus (Riečický) – Southorn, Romančík, Olsson, Bartoš A., Šedivý, Ferenc – Parshin, Chovan, Jääskeläinen – Pollock, Slovák, Bartánus – Leskinen, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Rogoň – Jokeľ

Postavenie v tabuľke:

Víťazstvom nad Novými Zámkami sme si poistili tretiu pozíciu, štvrtá Spišská Nová Ves na nás stráca tri body. Oceliari však majú zápas k dobru. Na druhý Slovan strácame sedem bodov.

Zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách RTVS :Šport alebo Tipsport TV.

Košice do toho!