Radosť z gólu skalil výpadok v druhej tretine

PRIDANÉ: 15.2.2023

Na vedúci gól Abbotta Girduckisa v oslabovej hre odpovedali ešte v prvej tretine Marek Bartánus s Marekom Slovákom, no potom už slávila úspech oduševnená hra súpera bojujúceho o zachovanie extraligovej kože. O prehre pod prešovskom Kalváriou rozhodla v súboji 37. kola trojgólová sedemminútovka Šarišanov v druhej tretine. V tretej časti síce vyvinuli naši hokejisti tlak, no skóre sa už menilo iba počas záverečnej hry bez brankára.

„Mali sme výpadok v druhej tretine a Prešov to využil na strelenie troch gólov. Potom to zavreli a my sme búšili do prázdna. Mali sme málo striel a na tom musíme popracovať,“ vyslovil sa po svojej obnovenej premiére v košickom drese útočník Marek Hovorka. V rámci súboja v Prešove odohral necelých desať minút, počas ktorých vyhral päť vhadzovaní. „Dva mesiace som nehral zápas a dával som si preto pozor na to, aby som neprepálil nejaké striedanie. Chcel som sa dostať do tempa a to sa mi podarilo.“

Aj podľa kapitána Mareka Bartánusa poznačil výkon tímu herný výpadok v druhej tretine.

„Sedem až desať minút v druhej tretine nás stálo zápas. V tretej časti sme mali tlak i šance, ale gól neprišiel. Musíme si dať pozor na takéto výpadky, pretože o chvíľu je tu rozhodujúca fáza sezóny a toto by nás stálo sezónu. Musíme hrať jednoducho za každú cenu, nevymýšľať a nemať takéto výpadky,“ upozornil robustný útočník, ktorý v pondelok oslávil 36. narodeniny. Ku svojmu sviatku si venoval gól na 1:1, no po zápase z neho veľkú radosť nemal. „Každý gól poteší, ale keďže sme prehrali, tak sa cítim, ako keby som ho ani nedal.“

Tretia prehra v rade na nálade nepridá a tabuľková strata na druhý Zvolen narástla na dvanásť bodov. Práve súpera spod Pustého hradu však privítame v Steel aréne už v piatok a cieľ bude jednoznačný.

„Určite chceme vyhrať. Musíme si rozobrať chyby a pozrieme si to na videu. Máme dva dni na prípravu na Zvolen a potrebujeme už zlomiť to horšie obdobie. Pracovali sme na tom aj počas reprezentačnej prestávky, pričom všetko smeruje k play-off. Mrzí ma, že sme to v Prešove neukázali,“ zamyslel sa Bartánus a Hovorka dodal. „Každý zápas je teraz ako play-off. Každý hrá o niečo a pre nás to bude nesmierne dôležitý zápas. Chceme ho zvládnuť a podať úplne iný výkon ako v Prešove.“